“Siz talep edin, biz açalım”

42
* Kırklareli Halk Eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı Erbil Zaralı; “Talepler doğrultusunda köylerimizde de istenilen kursları açıyoruz”

HABER MERKEZİ
Kırklareli Halk Eğitim Merkezi tarafından merkez ilçede verilen kurslar, talep doğrultusunda köylerde de veriliyor. Bu kapsamda Kırklareli merkez ilçeye bağlı Ürünlü Köyü’nde Kırklareli Halk Eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı Erbil Zaralı’nın girişimleri, Köy Muhtarı Musa Daloğlu’nun desteği ile 08 Kasım 2010 tarihinde, köyün İlköğretim Okulu’nda verilen “Kadın Üst Giysileri Dikim Kursu” sona erdi.
Müdür Yardımcısı Erbil Zaralı sona eren kurs ile ilgili olarak şunları kaydetti:
“Halk Eğitim Merkezi olarak merkez ilçede verdiğimiz kurslarımızı talepler doğrultusunda köylerimizde de açıyoruz. Şu anda merkez ilçeye bağlı Kayalı Köyü’nde “Bilgisayar Kursu”, Üsküp Beldesi’nde “Asma Yetiştiriciliği Kursu”, İnece Beldesi’nde “Bilgisayar” ve “Bilgisayar Operatörlüğü Kursu”, Kavaklı Beldesi’nde “Halk Oyunları Kursu” halen devam ediyor. Talepler doğrultusunda isteyen köylerimizede kurs açabiliriz.
Bu kapsamda merkez ilçeye bağlı Ürünlü Köyü’nde 08 Kasım 2010 tarihinde açmış olduğumuz “Kadın Üst Giysileri Dikim Kursu” sona erdi. 288 saatlik kursun öğretmenliğini Gülay Daloğlu yaptı.
Kursu başarı ile tamamlayan; Zübeyde Atak, Ayşe Acet, Elif Ayhan, Ayşe Ayhan, Fatma Edis, Hülya Uğurel, Nebiye Bilir, Hatiye Daloğlu, Nazik Özdamar, Muhteber Koyuncu, Müzeyyen Daloğlu, Serpil Akyol ve Ayşe Acet belge almaya hak kazandılar. Bu kursiyerlerimizin yaptığı el emeği göz nuru ürünler sezon sonunda yapacağımız sergimizde sergilenecek.” (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here