Sırat Köprüsü gibi

8
* Kıyıköy’de, nehir üzerindeki köprüden her gün yüzlerce araç geçiyor. 24 saat faal olan köprünün bir yanında (yetersiz de olsa) yan korkuluk bulunurken, diğer yanında ise hiçbir önlem yok!
Selim Tiran
Özel Haber
Her gün herkesin gördüğü ama kimsenin girişimde bulunmadığı nehir üzerindeki köprü, tatilcilerin tabiri ile “SIRAT KÖPRÜSÜ” olmaya devam ediyor!
* Kıyıköy’de ihmal mi?
Nehir üzerinde bir köprü var. Köprü’nün bir yanında, köprü demirleri bulunuyor. Diğer yanında ise hiçbir önlem yok! Bu köprünün üzerinden de, 7/24 araç geçiyor. 
* “Uzun zamandır böyle”
Nehir kenarında yaz aylarında yüzlerce tatilci var. Araçlarla sürekli köprünün üzerinden gelip geçiyorlar. Işıklandırma da tam yeterli değil. Tatilciler; “Bu köprü hangi kurumun yetkisinde, bilmiyoruz. Ama kimse üzerine alınmıyor! Senelerdir durum böyle. Buradan her an araçların suya düşmesi mümkün. Su da derin. İlla ki, yaşanacak bir faciadan sonra mı aklımız başımıza gelecek? Bu konuda birilerinin bir şeyler yapmalarının amanı gelip geçmedi mi?” diyorlar.
Aynı soruyu, bizler de yetkililere soruyoruz. Kendilerini yetkili olarak görecek olanların verecekleri cevapları da gazetemizde yayınlayacağız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here