Sınav’da başarısız olanlara yeniden sınav yapılacak

10
* Psikolojinin Tıbbi Uygulamaları, Ağız Diş Sağlığı Teknikerliği ve Perfüzyonistlik Yetkilendirme Sınavları’nda başarısız olanlar için son kez sınav yapılacak.
HABER MERKEZİ  
Kırklareli İl Sağlık Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada; Psikolojinin Tıbbi Uygulamaları, Ağız Diş Sağlığı Teknikerliği ve Perfüzyonistlik Yetkilendirme Sınavları’nda başarısız olanlar için son kez sınav yapılacağı belirtilerek şunlar kaydedildi:
“1219 Sayılı Tababet ve Şuabatı San’atlarının Tarzı İcrasına Dair Kanunun Geçici 7. maddesinde yer alan Psikolojinin Tıbbi Uygulamaları, Ağız ve Diş Sağlığı Teknikerliği ve Perfüzyonistlik Yetkisi’nin verilmesi amacıyla 01 Aralık 2012 tarihinde yapılan Yetkilendirme Sınavı’nda başarısız olanlara ve sınavlara herhangi bir nedenle katılamayanlara son kez bir sınav yapılacaktır. 
Psikolojinin Tıbbi Uygulamaları ile Ağız ve Diş Sağlığı Teknikerliği Yetkilendirme Sınavları’na başarısız olanlarla birlikte; gerek 12 Temmuz 2012 gerekse 01 Aralık 2012 tarihinde yapılan sınavlara katılmak amacıyla İl Sağlık Müdürlükleri aracılığıyla başvuruda bulunan ve herhangi bir nedenle sınava katılamayan adaylar da katılabilecektir. 
Psikolojinin Tıbbi Uygulamaları ile Ağız ve Diş Sağlığı Teknikerliği Yetkilendirme Sınavları 19 Mayıs Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi ile işbirliği içerisinde 26 Ocak 2013 tarihinde 10.00-12.30 saatleri arasında Ankara, İstanbul, Diyarbakır ve Samsun illerinde belirlenecek sınav merkezlerinde adaylardan alınacak 50 TL ücret karşılığı gerçekleştirilecektir.
Sınava katılmak isteyen adayların 17 Aralık 2012-14 Ocak 2013 tarihleri arasında 19 Mayıs Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi internet sayfası üzerinden sınav ücretini yatırarak sınav kayıt işlemlerini yapmaları ve sınava girmek istedikleri merkezleri belirlemeleri gerekmektedir. Bu tarihler dışında kayıt yapılmayacaktır. Başvurusunu yapan adaylar 21 Ocak 2013 tarihinden itibaren sınava giriş belgelerini aynı internet sitesinden alabileceklerdir.
Perfüzyonistlik Yetkilendirme Sınavı’nın yazılı sınavında başarısız olan adaylar 22 Aralık 2012 günü saat 11.00-13.30 saatleri arasında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Cebeci Kampusu 50. Yıl Amfi’sinde son kez sınava katılacaklardır.” (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here