“Sinalı’yı ihya edeceğiz”

6
Kırklareli’nin Babaeski ilçesine Bağlı Sinanlı Beldesi Belediye Başkanı Ali Alkan; “İlk bir yılda, 5 yıllık iş yaptık” dedi.

* HABER MERKEZİ
Kırklareli’nin Babaeski ilçesine Bağlı Sinanlı Beldesi Belediye Başkanı Ali Alkan, 29 Nisan 2010 Cuma günü makamında basın toplantısı düzenledi. Başkan Alkan seçildiğinden bu yana gerçekleştirdiği hizmetlerle ilgili olarak şu açıklamalarda bulundu:
“Belediyemiz büro hizmetlerinde kullanılmak üzere 1 Adet Fotokopi Makinesi, 2 Adet Bilgisayar,  su hizmetlerinde kullanılmak üzere 1 Adet El Terminali alınmıştır. Beldemiz İmar Planı Kesin Onayı yapılmıştır. Açık Hava Halk Konseri ve At Yarışları Organizasyonu gerçekleştirilmiştir. Düğün yeri ve Tören Alanının aydınlatılması yapılmıştır. Belde girişine (Okul Caddesi) Tak yapılmıştır. Belediye Hizmet Binasının tamir ve bakımı yapılmıştır. Belde Mezarlığının düzenlemesi ile temizlik ve bakımı yapılmıştır. İçme Suyu şebeke yenilemesinde şebekeye bağlanacak olan L2 Su Kuyusunun analizleri yaptırılmıştır. 2 Adet Basketbol Sahasının yapımına başlanmış olup, en kısa zamanda tamamlanacaktır. Belediye araçları için garaj yapılmıştır. Anons sistemine 3 Adet ses yayın cihazı ilavesi yapılmıştır. 2 Adet park projesi çizdirilmiştir. Hizmet Binasına kömürlük ve depo yapılmıştır. Cadde ve sokaklarda stabilize yol yapımına devam edilmiştir. Kanalizasyon şebekesine 90 metre ilave yapılmıştır. Belediyemiz hizmetlerinde kullanılmak üzere 1 Adet Hizmet Aracı satın alınmıştır.
Beldemizde muhtaç 200 Aileye Ramazan Ayı içerisinde erzak yardımı yapılmıştır. Düğün ve tören alanı düzenlemesi yapıldı. Ek Hizmet Binası bitişiğindeki boş alan dinlenme yeri olarak düzenlendi. İçme suyu şebeke yenilemesi için İller Bankası tarafından Proje çalışmaları devam etmektedir. Çöp Kamyonunun tamir ve bakımı yapılarak faal hale getirildi. Ekonomik ömrünü tamamlayan 2 Adet Hizmet Aracı Kamu İhale Kanunu gereğince satılarak yerine 1 Adet 0 km. yeni hizmet aracı alındı.
Düğün Salonu ve Çok Amaçlı Sosyal Tesis, Sinan Baba Türbesi ve Etrafında Çevre Düzenlemesi,  Futbol Sahası Soyunma Odaları ve Tribün Yapımı ile ilgili 3 Adet Proje hazırlanmış olup, ilgili Kamu Kurumlarına dosya hazırlanılarak yardım talebinde bulunulmuştur. Beldemiz Okul Caddesi üzerine 16 metrelik Bayrak Direği yapılarak göndere Büyük Türk Bayrağı çekilmiştir.
Türkiye İş Kurumu İl Müdürlüğü, Babaeski Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ve Belediyemiz işbirliği ile Beldemizde 2 Adet İşgücü Yetiştirme Kursu açılarak 50 Adet Bayan bu kurstan faydalandırılmıştır.
Belediyemizin katkılarıyla Sinanlı Belediyespor’a 20 Adet Filiz Lisans çıkarttırılmış ve 15 Adet Lisans Vizesi yapılmıştır. Kulübümüz yeniden 35 Adet Lisanslı Futbolcumuz ile 2. Amatör Kümede mücadele etmektedir. Daha sonra basın mensuplarıyla yaptığı hizmetleri yerinde göstermek üzere Babaeski’ye bağlı Sinanlı beldesini gezdirdi.
Belediyenin kendi imkânlarıyla diktiği bayrak direğinden, parklara, kanalizasyon hizmetlerinden, yol çalışmalarına kadar hizmetleri yerinde gösteren Başkan Alkan, belediye çalışmalarımız son hızıyla devam edecektir, görev  süremin sonuna kadar Sinalı Beldesi civarda örnek gösterilecek bir belde olacaktır, AK Parti Kırklareli Vekili Ahmet Gökhan Sarıçam’ın bu hizmetlerin oluşmasındaki katkıları için ayrıca kendisine şükran borçluyum, göreve başladığımdan bu güne kadar Sinalı Beldesine yaptığımız hizmetlerde katkıları olan kamu görevlisinden tutunda Belediye Çalışanlarına ve Sinalı Halkına da ayrıca teşekkürü bir borç bilirim diye sözlerine devam eden, Başkan Ali Alkan, bundan sonra icraatlarımız gerçekleştikçe basın mensuplarıyla bir araya gelerek hizmetlerimizi gazeteniz aracılığı ile halkımıza duyuracağız” dedi.
Başkan Alkan sözlerine şöyle devam etti; “Haziran Ayında yapacağımız meşhur Sinanlı güreşleri için de yoğun bir çalışma içindeyiz, güreşlerle ilgili detaylı açıklamaları da günler yaklaştıkça gazeteniz aracılığı ile halkımıza duyuracağız” diyerek sözlerine son verdi. (ö.b.)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here