Şimşek Koleji’nden ülkemize 11 madalya

29
* ABD’de 26.incisi düzenlenen “Uluslararası Matematik Olimpiyat”ında
Şimşek Koleji 11 madalya kazanarak ülkemizin ve Lüleburgaz’ın gururu
oldu.

HABER MERKEZİ
Kırklareli’nin Lüleburgaz Özel Büyük Şimşek İlköğretim Okulu, Amerika Birleşik Devletleri’nin (ABD) Lincoln Şehri’nde bulunan Nebraska Üniversitesi’nin düzenlediği “Uluslararası Matematik Olimpiyatı”nda 11 madalya kazanarak başarılarına bir yenisini daha ekledi. Nebraska Üniversitesi tarafından 1985 yılından bu yana yapılan ve kendi alanında dünyanın en prestijli matematik olimpiyatı sayılan AMC-8’in bu yıl 26’incisi yapıldı.
Dünya genelinde 90 ülkeden 170.000 öğrencinin katıldığı “AMC-8 Uluslararası Matematik Olimpiyatı”nda Özel Büyük Şimşek Koleji öğrencileri 3 Altın, 4 Gümüş, 4 Bronzla, toplam 11 Madalya kazanarak uluslararası yarışmalarda da büyük başarıya imza attılar.
Sınava giren 8. Sınıf öğrencilerinden M. Şamil Binici, Burak Aytop, Safa Erdem 22 puan barajını geçerek altın madalya kazandılar. Özel Büyük Şimşek Koleji müdürü Salim Kaplan, öğrencilerin uluslararası başarılarından dolayı duydukları mutluluğu dile getirerek şunları söyledi:
“Öğrencilerimizin dünya bilim olimpiyatlarında altın, gümüş, bronz madalya kazanmalarının ülkemiz ve milletimiz adına gurur verici olduğunu” söyledi. Öğrencilerimiz bu başarılarıyla bizlere büyük bir sevinç yaşattılar, aynı zamanda olimpiyat çalışmaları yapan diğer öğrencilerimize de örnek oldular. Okulumuzda 5. Sınıftan itibaren Matematik Olimpiyat takımları oluşturuluyor ve bu takımlar özel ders ve kaynaklarla yetiştiriliyor, 6. Sınıftan itibaren de ulusal ve uluslararası yarışmalara giriyorlar. Bu yarışmada da 6., 7. ve 8. Sınıf olimpiyat takımlarımız yarıştı” dedi.
Okul Müdürü Kaplan; “Matematik olimpiyat takımımızı 2007- 2008 öğretim yılından itibaren düzenli bir şekilde çalıştırıyoruz. Bu başarı yaklaşık üç yıllık bir çalışmanın ürünü, öğrencilerimiz ulusal ve uluslararası yarışmalarda da kendilerini göstermiş oldular.” Lüleburgaz’ın bu tür başarılara ihtiyacı olduğunu vurgulayan okul müdürü Salim Kaplan: “Bu başarıyı bizlere yaşatan öğrencilerimizi, onları yetiştiren öğretmenlerini, onlara destek veren ailelerini tebrik ediyorum, başarılarının devamını bekliyorum” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here