SHKD meğer çalışıyormuş

9
* Kırklareli Sokak Hayvanları Koruma Derneği Başkanı İlhan Ardalı Dernek Başkanlığı’na geldiği günden bu yana yaptığı faaliyetleri açıkladı.

HABER MERKEZİ
Geçtiğimiz günlerde “Sokak Hayvanları Koruma Derneği sustu” başlığı altındaki haberimize gazetemizi ziyaret ederek cevap veren Dernek Başkanı İlhan Ardalı ve Başkan Yardımcısı Şebnem Pehlivanoğlu açıklamalarında derneğin aktif bir şekilde çalıştığını belirterek; “Gazetenizde 3 Aralık 2009 tarihinde yayımlanan haber gerçeği yansıtmamaktadır. Biz Yönetim Kurulu Üyeleri ve diğer üyeler olarak faaliyetlerimizi sürdürmekteyiz. Dernek Başkanı kim olursa olsun çalışmaları hep aynı kişiler yapaktadır. Biz bir derneğiz. Sonuçlar bir kişiye mal edilemez. İleriye dönük çalışmalarımız var ve şuan bunları organize etmeye çalışıyoruz” dedi.
Hasta ve yaralı sokak köpeklerine yardımlarının devam ettiğini belirten Ardalı; “Bir köpeği ezerek ölümüne sebep olan bir sürücüyü tespit ederek gerekli mercilere şikayette bulunduk. Bunların yanı sıra İstanbul’da deri nakli yaptırdığımız köpeği de sahiplendirdik. Ayrıca uyuz köpeklerin de tedavi ettiriyoruz. Bizi kolay kolay yıldıramazlar” şeklinde konuştu.
Sahipli köpeklerin de sürekli zincire bağlı olmaması gerektiğini belirten ardalı; “Köpek sahiplerine de seslenmek istiyorum. Lütfen köpeklerinizi sürekli zincire bağlı tutmayın. Zincire bağlı köpekler günde en az yarım saat gezdirilmeli. Çevredeki sokak köpeklerine de yiyecek vermeliyiz. Çünkü onlar “Açım” diyemez” dedi. (yy)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here