SGK’nın 6. Bilgilendirme Toplantısı Büyükkarıştıran’da yapıldı

6
Sosyal Güvenlik Kurumu Kırklareli İl Müdürlüğü’nün düzenlemiş olduğu bilgilendirme toplantılarının 6.’ncısı 19 Şubat 2010 Cuma günü Büyükkarıştıran Belediyesi Toplantı Salonu’nda yapıldı.

Lüleburgaz

Toplantıya SGK Kırklareli İl Müdürü Mehmet Bayram, Müdür Yardımcısı Y. Tamer Çarkçı, Lüleburgaz SGM Müdürü Zafer İbrikçi, Kırklareli SGK Şeflerinden Cengiz Uzun, Lüleburgaz SGM Şefi Şeref Akçınar, Büyükkarıştıran Belediye Başkanı Lütfü Karaman ve Karıştıranlı vatandaşlar katıldılar.
İl Müdürü Bayram, toplantının başında tek amaçlarının vatandaşlara hizmet vermek ve bu hizmetleri insanların ayağına kadar götürmek olduğunu vurguladı. Verilen hizmetlerin duyurulması konusunda basının kendilerine destek olduğunu belirten Bayram;
“Ayrıca düzenlediğimiz halk toplantıları ile tüm insanlarımıza ulaşmaya gayret ediyoruz. 4 Şubat 2008 yılında aynı çatı altında toplanan bir kurum olarak hizmetlerimize başladık. İlk olarak Vize daha sonra Lüleburgaz Merkezlerimiz ile hizmetlerimize başladık. Lüleburgaz Merkezimiz Trakya’nın en büyük merkezi ve buraya çok önem veriyoruz. Açılan merkezler ile amacımız insanlarımızın hizmeti en iyi ve yakın yerden almasını sağlayabilmektir. Karda kışta merkeze gitmek zorunda kalan insanlarımız bundan böyle en yakın merkezimizden faydalanabilecek ve zaman kaybına uğramayacaktır. Yakın zamanda merkezlerimiz arasına Babaeski’ye açılacak yeni yerimizi de katacağız” dedi.
İnsanlardan istedikleri tek şeyin sivil toplum örgütleri ile güçlü ilişkiler içinde olmaları olduğunu ifade eden Bayram;
“Yeni yapılanmanın getirdiği bazı aksaklıklar olabilir. Bunları çözmekte bizlerin görevidir. Düzenlediğimiz toplantılarda sizlerin tavsiye ve önerilerinizi bekliyoruz. Bizim görmediğimiz bir eksikliği sizler fark edebilir ve bizleri bu konuda uyarabilirsiniz” dedi.
Alo 170 Hattı’nın insanların hizmetine açık olduğunu belirten Bayram;
“170 no.lu telefona yapacağınız ihbarlar değerlendirilecektir. Hizmetlerimiz arasında özellikle kirklarelisgim@sgk.gov.tr adresimizi bir yere not ederek unutmamanızı istiyorum. Her türlü sorularınızı ve sorunlarınızı eksiksiz bilgilerinizle birlikte adresimize mail olarak gönderdiğiniz takdirde sorularınız en geç iki iş gün içinde cevaplandırılacaktır” dedi.
Daha sonra SGK Müdürü Bayram toplantıya katılan katılımcıların sorularını cevapladı. Toplantı sonrası Mehmet Bayram, kendilerine bu toplantının düzenlenmesinde yardımcı olan Belediye Başkanı Lütfü Karaman’a teşekkür etti ve toplantı sona erdi. (gk)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here