SGK’dan Diş yaptıracaklara müjde

16
Kırklareli Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü’nden Diş Uygulamaları ile ilgili olarak yapılan açıklamada şunlar kaydedildi:

HABER MERKEZİ

“Yeni Diş Uygulaması 18 Mart /2011 tarihi itibariyle devreye alınmış olup, uygulamada geliştirilen en büyük yenilik, sağlık hak sahiplerinin diş protez tedavisi için Medula Hastane Uygulaması üzerinden yapılması gereken işlemleri daha önce yaptırmadıklarını elektronik ortamda taahhüt edebilecek olmalarıdır. Bu taahhüt esnasında sistem ortak veri kütüğünden işlemin yapılıp yapılamayacağını kontrol edecek ve yapılabilecekse onay verecektir. Hak sahipleri artık İl müdürlüklerine giderek diş müstahaklık onayı almayacaktır. Bu onay doğrultusunda sağlık hak sahibi diş tedavisi işlemlerini mevcut mevzuat doğrultusunda yaptırabilecektir.
* Hastaneler tarafından yapılacak işlemler
Medula Taahhüt Servisi’ni kullanarak kişinin yaptıracağı protez tedavisi için taahhüt kaydı yapılacaktır. Taahhüt servisinden dönen “pdf” formatındaki taahhüt çıktısı imzalatılarak bir örneği hastaya verilecektir, diğer örneği ise hastane tarafından muhafaza edilecektir. Hastalardan Diş Müstahaklık Belgesi istenmeyecektir. Mevzuat hükümleri doğrultusunda gerekli tedavi işlemlerini yapacaktır.
* İl Müdürlükleri tarafından yapılacak işlemler (Şahıs Ödemesi):
Hastanın protez tedavisini dışarıda yaptırması durumunda İl Müdürlükleri’ne Medula Hastane Sistemi üzerinden kaydedilen imzalı taahhüt belgeleriyle birlikte başvurarak Şahıs Ödemeleri Sistemi üzerinden ödemelerini alabileceklerdir.” (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.