“SGK, vatandaşın olduğu her yerde”

4
* Teşkilatlanmasının 2. yılını tamamlayan Kırklareli Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü vatandaş odaklı hizmet anlayışına“Değişimi Hisset, Dönüşüme Ortak Ol” sloganı ile devam ediyor.

HABER MERKEZİ
Kırklareli Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü, sigortalıların hak ve yükümlülüklerini bilmelerini, aldıkları hizmetlerin daha etkin ve kaliteli hale getirilmesi için ne şekilde hareket edilmesi gerektiğini, Kurumun vizyonu ve sigortalılara sağladığı kolaylıkların vatandaşlara anlatılması amacıyla toplantılar düzenliyor.
Vatandaşların İl Müdürlüğündeki işlemlerinde karşılaştıkları sorunlar varsa yerinde tespit edilerek çözülmesini amaçlayan Kırklareli Sosyal Güvenlik  İl Müdürlüğü,  bu düşünceden hareketle Kurumun “Değişimi Hisset Dönüşüme Ortak Ol” sloganı çerçevesinde bilgilendirme toplantılarından ilkini 29 Ocak 2010 Cuma günü Pehlivanköy İlçesi Atatürk İlköğretim Okulu Salonu’nda saat 10.00’da gerçekleştirmişti.
Kırklareli Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü bugün saat 14.00’te Kırklareli merkez ilçeye bağlı Kavaklı Beldesi’nde toplantılarına devam edecek. İl Müdürü Mehmet Bayram’ın konuşmacı olarak katıldığı toplantıda Sigorta İl Müdür Yardımcısı Y. Tamer Çarkçı ve İnsan Kaynakları Şefi Süleyman Özay da hazır bulunacak. 
Yapılacak olan toplantılarla ilgili olarak İl Müdürü Mehmet Bayram yaptığı açıklamasında şunları kaydetti:
“Sigortalılarımızın hak ve yükümlülüklerini bilmelerini, aldıkları hizmetlerin daha etkin ve kaliteli hale getirilmesi için ne şekilde hareket edilmesi gerektiğini, Kurumun vizyonu ve sigortalılara sağladığı kolaylıkların vatandaşlara anlatılması amacıyla toplantılar düzenliyoruz.
“Değişimi Hisset, Dönüşüme Ortak Ol” sloganı ile düzenlediğimiz toplantılarımızın ilkini 29 Ocak 2010 Cuma günü Pehlivanköy ilçemizde düzenlemiştik. Katılımcılar, böyle bir uygulamanın ilk olmasından, Kurumun hizmet kalitesini arttırmak için vatandaşın ayağına giderek paylaşımda bulunulmasından dolayı duydukları memnuniyetlerini belirterek, daha önceden uygulamalarla ilgili düşüncelerinin pozitif anlamda değiştiğini, bu tarz toplantıların zaman zaman yapılmasının faydalı olacağını belirttiler.
Bu toplantıların ikincisini bugün merkez ilçemize bağlı Kavaklı Beldemizde düzenleyeceğiz. Buradaki toplantıda sigortalılara verdiği hizmetler ile sigortalıların hizmeti kaliteli ve en kolay alabileceği usul ve yöntemler anlatılacak. Katılımcılar tarafından Kurum işlemleriyle ilgili tespit, talep ve ihtiyaçlar dile getirilecek. Sorunlarını birinci elden yetkililere ulaştırma imkanı bulacaklar. Programın son bölümünde ise katılımcıların soruları ayrıntılı biçimde cevaplandırılacak.”
İl Müdürü Mehmet Bayram, 18 Belde ile 7 İlçede düzenlemeyi planladıkları toplantılarına 09 Şubat 2010 Salı günü merkez ilçeye bağlı İnece Beldesi’nde saat 14.00’te, 11 Şubat 2010 Perşembe günü saat 14.00’te merkeze bağlı Üsküp Beldesi’nde devam edeceklerini belirtti. (s)

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here