Sevgi Dünyamız’da “Kaderin Şifreleri” çözülecek

12
* Kırklareli merkez ilçede faaliyet gösteren Sevgi Dünyamız Kültür, Sanat ve Eğitim Derneği’nin Pazartesi Sohbetleri’nin bugünkü seminerinde “Kaderin Şifreleri” Araştırmacı-Yazar Dr. Burhan Sabaz tarafından çözülecek.
HABER MERKEZİ
Kırklareli merkez ilçe Demirtaş Mahallesi Muzaffer Ender Caddesi Gençağ Apartmanı zemin katındaki Ahmet Cevdet Paşa Eğitim ve Kültür Merkezi’nde Sevgi Dünyamız Kültür, Sanat ve Eğitim Derneği tarafından 16 Nisan 2012 Pazartesi günü başlatılan Pazartesi Sohbetleri’ne devam ediliyor.
Sevgi Dünyamız Kültür, Sanat ve Eğitim Derneği Başkanı Kırklareli Vali Yardımcısı Taceddin Özeren Nisan ve Mayıs ayı içerisinde yapılacak olan seminerlerle ilgili olarak gazetemize özel olarak yaptığı açıklamasında şunları kaydetti:
“Geleneksel hale getirerek her hafta Pazartesi akşamları seminerler zinciri oluşturmaya çalışacağız. Bu bazen seminer formatında, bazen de bir konu etrafında söyleşi sohbet tarzında olabilir. Ama her haliyle burada her pazartesi akşamı dost, fikir, düşünce, irfan meclisleri kurulacak. Birtakım düşüceler konuşulup, paylaşılıp beyin fırtınası oluşturmak hedefi içindeyiz.
Derneğimiz tarafından her Pazartesi günü akşamı düzenlemeyi planladığımız Pazartesi Sohbetleri’nin ilkini 16 Nisan 2012 Pazartesi günü akşamı saat 20.30’da Ahmet Cevdet Paşa Eğitim ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirdik.  “Kutlu Doğum haftası”na rastlayan sohbetlerin ilkinde Gazeteci-Yazar Mehmet Paksu “Hz. Muhammed (SAV) Niçin Habibullah’tır?” konusunda seminer verdi.
Bugünkü seminerimizi yine aynı yerde saat 20.30’da düzenleyeceğiz. “Kaderin Şifreleri” konusundaki semineri Araştırmacı-Yazar Dr. Burhan Sabaz verecek. 30 Nisan 2012 Pazartesi günü saat 20.45’te düzenleyeceğimiz “4+4+4 Kesintili Eğitim ve Okullarda Demokrasi Eğitimi’nin Önemi” konulu semineri Eğitimci-Yazar Ali Erkan Kavaklı, 07 Mayıs 2012 Pazartesi günü saat 20.45’teki “Osmanlı Harem Hayatı ve Hürrem Sultan” konulu semineri Araştırmacı-Yazar Can Alp Güvenç 14 Mayıs 2012 Pazartesi günü saat 20.45’teski “Anneler Günü; Sevgi, Muhabbet, Aşk ve Şefkat Kavramları” konulu semineri İlahiyatçı-Yazar Abdülhamit Oruç, 21 Mayıs 2012 Pazartesi günü saat 21.00’de “Hz. Peygamberin Aile Hayatı ve Aile İçi İletişim” konulu semineri Araştırmaçı Dr. Ahmet Çolak, 28 Mayıs 2012 Pazartesi günü saat 21.00’deki “Şairler Sultanı Merhum Necip Fazıl Kısakürek’i Anma Programı” verilecek.
Yapacağımız etkinliklerimize tüm halkımızın katılımlarını bekliyoruz.” (s)    
 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here