Sessiz ölüm arkanızda olabilir?

17
Türkiye’de olduğu gibi Kırklareli merkez ilçe trafiğinde de sayıları günden güne artış gösteren Elektrikli Bisikletler vatandaşın korkulu rüyası olmaya başladı.

HABER MERKEZİ
Kırklareli’de insan sayısından çok araç sayısının fazla olması dolayısıyla yoğun olarak tercih edilen Elektrikli Bisikletler benzin kullanımına gerek duyulmaması, kolaylık sağlaması, masraflarının az olması, kask zorunluluğunun bulunmaması ve ehliyet gerektirmemesi nedeniyle trafikte bağımsız dolaşmaya başladı.
Sessizliği vatandaşa büyük korku yaratan Elektrikli Bisikletler sokak aralarında, trafiğe kapalı yollarda beklenmedik anda ortaya çıkması yayaların yanı sıra trafikte bulunan araçlarında korkulu rüyası oldu. Şehir içi trafiğinde araçların sağından, solundan geçmeye çalışan, beklenmedik bir anda ortaya çıkan yada trafikteki aracın arkasında beliren Elektrikli Bisikletler, araç sürücülerini de tedirgin ediyor.
Trafikte uyulması gereken kurulların ihlalinin artmasından dolayı vatandaşlar tepkilerini saklı tutamayarak şunları kaydettiler;
“Elektrikli Bisikletlerde kask zorunluluğu olmadığı aşikar. Kaskın elektrikli bisikletlerde de zorunlu olması gerekiyor. Kask sakıncalı bir şey değildir, yollarda asılı pankartlarda olduğu gibi hayat kurtarır. Elektrikli Bisiklet sürücüsü kendini düşünmüyorsa yayaları ve trafikteki öteki araçlar sürücülerini düşünsünler.
Yolda yürürken, dururken, karşıdan karşıya geçerken yakınımızdan ve süratli geçiyorlar.
Sesleri çıkmadığı için yanımıza geldiğini anlayamıyoruz. Oluşacak en ufak bir hareketin ardından meydana gelebilecek olayla ilgili öncelikle bizim sonra kendilerinin canlarını tehlikeye atıyorlar.
Kimse kimsenin canını tehlikeye atma hakkı yoktur. En kısa zamanda Emniyet Müdürlüğümüzün ve Valiliğimizin bunlara bir çare bulması gerekiyor” (s-ue)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here