Servis şoförlerinin sıkıntıları masaya yatırıldı

13
* Kırklareli Şoförler ve Otomobilciler Odası düzenlediği bir toplantı ile öğrenci taşıyan servis şoförlerinin sıkıntılarını gündeme getirdi.
HABER MERKEZİ
Kırklareli Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanlığı okulların açılmasının ardından bir toplantı düzenleyerek okul servisi çeken şoförlerin ve servis sahiplerinin sıkıntılarını masaya yatırdı.
28 Eylül 2012 Cuma günü saat 09.30’da Kırklareli Esnaf ve Sanatkarlar Odası Eğitim Salonu’nda düzenlenen toplantıya; Kırklareli Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Ali Fuat Şeker, Kırklareli İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Müdürlüğü Ekipler Amiri Soner Yıldız, Toplum Destekli Polis Büro Amirliği’nden Polis Memurları Oktay Mali, Hayati Özcan ile servis şoförleri ve servis sahipleri katıldı.
Toplantıda öncelikle öğrenci servislerinde bulunması gereken evraklar hatırlatılarak bu evrakların her zaman eksiksiz olması gerektiği vurgulandı.
Ekipler Büro Amiri Soner Yıldız Kırklareli’de göreve yeni başladığını belirterek; “Şimdilik eksikleri olanlara uyarıda bulunuyoruz. Fakat belirli bir süre sonra kesinlikle cezalar uygulanacaktır. Kimin kimin yakını olduğu bizi ilgilendirmez. Biz görevimizi yapmak zorundayız” dedi.
Servis şoförleri bazı okullarda sıkıntılar yaşandığını dillendirerek; “Atatürk İlköğretim Okulu’nda sıkıntı yaşanıyor. Okulun önüne servis araçları çekildiğinde yol çok daralıyor. Geçen araçlar ve öğrenciler zorluk çekiyor. Buraya bir çözüm bulunması gerekiyor. Biz okul müdürüyle görüşerek yan taraftan bir kapı yapılmasını istedik. Fakat bu kapının açılmasına belediyenin müsaade etmediği belirtildi. Söz konusu okula başka bir kapının açılması çok önemli” dediler.
Daha sonra servis şoför ve sahipleri diğer sıkıntılarını dillendirirken Toplum Destekli Polis Memurları da servis şoförlerine; “Öncelikle önemli bir görev yaptığınızın bilincinde olmalısınız. Servislerinizde disiplin olmalı ve çocuklara geliş gidişlerde dikkat etmelisiniz. Öğrencinin servise gelmediği durumlarda çocuğun ailesine kesinlikle bilgi vermelisiniz” şeklinde konuştular. (Yasin Şendir)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here