“Seminerlerimiz herkese ve her kesime açıktır”

10
* Kırklareli merkez ilçede faaliyet göstermeye başlayan Sevgi Dünyamız Kültür, Sanat ve Eğitim Derneği Pazartesi Sohbetleri kapsamında Araştırmacı-Yazar Dr. Burhan Sabaz ““Kaderin Şifreleri” konusunda seminer verdi.
HABER MERKEZİ
Kırklareli merkez ilçe Demirtaş Mahallesi Muzaffer Ender Caddesi Gençağ Apartmanı zemin katındaki Ahmet Cevdet Paşa Eğitim ve Kültür Merkezi’nde Sevgi Dünyamız Kültür, Sanat ve Eğitim Derneği tarafından 16 Nisan 2012 Pazartesi günü başlatılan Pazartesi Sohbetleri’ne devam ediliyor.
Bu seminerler kapsamında 23 Nisan 2012 Pazartesi günü saat 20.30’da Araştırmacı-Yazar Dr. Burhan Sabaz “Kaderin Şifreleri” konusunda seminer verdi.
* “Seminerlerimiz herkese ve her kesime açıktır” 
Seminerin açılış konuşmasını yapan Sevgi Dünyamız Kültür, Sanat ve Eğitim Derneği Başkanı ve Kırklareli Vali Yardımcısı Taceddin Özeren, seminerlerin herkese ve her kesime açık olduğunu belirterek şunları kaydetti:
“Geleneksel hale getirerek her hafta Pazartesi akşamları seminerler zinciri oluşturmaya çalışacağız. Bu bazen seminer formatında, bazen de bir konu etrafında söyleşi sohbet tarzında olabilir. Ama her haliyle burada her pazartesi akşamı dost, fikir, düşünce, irfan meclisleri kurulacak. Birtakım düşüceler konuşulup, paylaşılıp beyin fırtınası oluşturmak hedefi içindeyiz.
Pazartesi akşamları düzenlediğimiz seminerlerimiz herkese ve her kesime açıktır. Sadece davet edilen gelir diye bir kuralımız yok. Arzu eden, ihtiyaç duyan bütün vatandaşlarımıza, bütün gönül dostlarımıza açıktır. Zaten bir süre sonra artık davet etmeye bile gerek duymadan, Pazartesi akşamları Ahmet Cevdet Paşa Eğitim ve Kültür Merkezi’nde bir seminer olacağını bilerek katılım sağlayacaklar. Esas amacımız ve nihai hedefimizde bunu sağlamaktır.
Asıl olarak bizim Pazartesi Sohbetlerimizdeki formatımız, burada düşünce meclisinin oluşturularak ele alınan konunun enine boyuna katılımcılarla birlikte değerlendirilmesidir. Konuşmacımızın sunumunu tamamladıktan sonra arzu ediyoruz ki misafirlerimizde konu hakkında merak ettiklerini sorsun. Katılmadığı ya da katkıda bulunmak istediği düşüncesini dile getirsin.   
30 Nisan 2012 Pazartesi günü saat 20.45’te düzenleyeceğimiz “4+4+4 Kesintili Eğitim ve Okullarda Demokrasi Eğitimi’nin Önemi” konulu semineri Eğitimci-Yazar Ali Erkan Kavaklı verecek. Bu konuda çok önemlidir. Eğitimci-Yazar Ali Erkan Kavaklı’nın vereceği bilgilerden yararlanmak isteyenleri önümüzdeki hafta yapacağımız Pazartesi Sohbetimize de bekleriz.” 
Yapılan konuşmanın ardından Araştırmacı-Yazar Dr. Burhan Sabaz kürsüye gelerek Kaderin Şifreleri” konusunda katılımcılara bilgiler aktardı.
Düzenlenen seminere; Kırklareli Vali Yardımcısı Taceddin Özeren, Dernek Yönetim Kurulu Üyeleri ile kalabalık bir vatandaş topluluğu katıldı. (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here