“Selden zarar görenlerin yanındayım”

13
Kırklareli’nin Pınarhisar ilçesine bağlı Cevizköy Köyü’nde 21 Nisan 2012 Cumartesi günü ani bastıran dolu ve yoğun yağış nedeniyle köy deresi taşarak 10 ev ve ağıl sular altında kalmıştı.
HABER MERKEZİ
Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Kırklareli Milletvekili Av. Şenol Gürcan yaptığı açıklamasında meydana gelen sel felaketi ile ilgili yapılması gerekenlerin talimatının verildiğini belirterek şunları kaydetti:
“Sel felaketinin yaşandığı gün Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanımız Mehmet Mehdi Eker ve Sağlık Bakanımız Prof. Dr. Recep Akdağ’ın katılımı ile İl Kongremizi gerçekleştirdik. Sağlık Bakanımız ile koordinasyon toplantısı yapıldığı sırada sel baskını haberi tarafıma ulaştırılmıştır. Valimiz ile gerekli görüşmeler aynı anda yapıldı ve tarafımca Kırklareli İl AFAD Müdürlüğü’ne anında gerekenin yapılması için talimat verildi. 
Ertesi gün Cevizköy’e hareket ettik. Cevizköy’deki sel baskını  yerinde detayları ile tarafımca incelenerek, yapılacaklar hususunda Kaymakamımıza (mağdurlara yardım), DSİ Bölge Müdürümüze (derenin yeniden ıslahı ve istinat duvarlarının yapılması) ve ilgili il müdürlerimizin tamamına anında talimat verilmiştir.
Afetzede tüm hemşehrilerimize geçmiş olsun dileklerimi iletir, konunun takipçisi olacağımı ve tüm hemşehrilerimizin her zaman yanında olduğumu bildiririm.” (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here