“Selçuk Yılmaz ile büyük gurur duyuyoruz”

6
Vize’deki festivalin onur konuğu DP Genel Başkanı Gültekin Uysal’dı
* Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Gültekin Uysal, Kırklareli’nin Vize Belediyesi tarafından düzenlenen  “8. Tarih ve Kültür Festivali”nin son gününde onur konuğu oldu.
HABER MERKEZİ
Kırklareli’nin Vize Belediyesi tarafından düzenlenen “8. Tarih ve Kültür Festivalinin son günü Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Gültekin Uysal, Belediye Başkanı Selçuk Yılmaz’ın onur konuğu oldu.
DP yetkili organlarıyla Başkan Selçuk Yılmaz’ı makamında ziyaret eden DP Genel Başkanı Gültekin Uysal, Vize’de olmaktan dolayı çok mutlu olduğunu belirterek, Selçuk Yılmaz’ın Vize için yaptıklarını görünce kendisiyle büyük gurur duyduğunu söyledi.
Festivalin son akşamı Şafak Sönmez konseriyle başladı. Şafak Sönmez, Gençlere yönelik şarkılarıyla Festival alanını hınca hınç dolduran Vize’lilerin büyük beğenisini kazandı.
Bir ara sahneden inerek izleyenlerin arasına karışan Sönmez, şarkılarını gençlerle el ele söyledi.
TRT’nin çektiği 20 dakikalık Vize Tanıtım Filmi izleyenler tarafından çok beğenildi. Filmin gösteriminde Film yönetmeni ve oyuncuları da hazır bulundu. Başkan Selçuk Yılmaz Vize’nin tanıtım filminde oynayan genç sanatçılarla, Film yönetmenine teşekkür ederek günün anısına özel olarak yaptırmış olduğu fincanları hediye etti.
10 yıldır Belediye Başkanlığı yapan Selçuk Yılmaz, geçen 10 yılda Vize için yaptıklarını; “Ben Vize için bir şey yapmadım. Evet, bir şey yapmadım. Çünkü çok şey yaptım” diyerek,  slayt gösterimi ile yaptıklarını tek tek anlattı. Vize’de ki değişimi ve gelişimi görsel olarak izleyen Vize’liler, Başkan Yılmaz’a sevgi gösterilerinde bulundu ve dakikalarca alkışlayarak kendisine teşekkür ettiler. 
* Uysal; “Başkanımız Selçuk Yılmaz gurur kaynağımız oldu”
Vize’lilere hitaben bir konuşma yapan DP Genel Başkanı Gültekin Uysal; Belediye Başkanı Selçuk Yılmaz’ın kendileri için bir gurur vesilesi olduğunu, 20 yılda yapılması zor olan işleri iki dönemde yaptığını ifade ederek;
“Selçuk Yılmaz Başkanımız, DP’li bir Belediye Başkanı olarak, yapmış olduğu olağan üstü hizmetlerle haklı gururumuz oldu. Selçuk Başkan, Vize’de bizim kalemiz. Vize kalesi gibi dimdik ayakta.  Yaptığı hizmetlerin yanı sıra insan yönü ve hassasiyeti ile Vize’nin  kalbine taht kurduğunu burada açıkça gördüm. Vizelilerin kendisine sahip çıkarak kucaklamaları ve destek vermeleri de Başkanı bu güzel hizmetleri vermek için motive etmiş. Başkanımız “Ben sizlerin desteği ile başardım. Yani birlikte başardık” derken haksız olmadığı açıkça ortada. Oturduğum yerden bu muhteşem kalabalığı görememiştim. Şimdi sahneden görünce çok şaşırdım. Sizleri tebrik ederim. Vize Halkı Başkanına böyle sahip çıktığı müddetçe hizmetin en güzelini almaya devam edecektir” dedi. 
Gecenin finalinde Gülşen ve Dans Grubu sahne aldı. Gülşen sahneye çıktığında Festival alanını dolduran gençler Gülşen şarkılarına eşlik ettiler ve kendilerinden geçtiler. Gülşen’in performansına ayak uyduran gençlik, gecenin geç saatlerine kadar çılgınca eğlendiler. (Faruk Ceylan-Erdoğan Şendir) 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here