Şekerbank’tan “Vadesiz Altın Hesabı”

14
* Şekerbank’ta “Vadesiz Altın Hesabı” açanlar, hesaplarını istedikleri anda TL’ye çevirebilecekler…


HABER MERKEZİ
Türkiye’nin 57 yıllık geçmişi ile en köklü bankalarından birisi olan Şekerbank, yeni yatırım aracı Vadesiz Altın Hesabı’nı Anadolu’ya yayılmış 260 şubesinde hizmete sundu. Şekerbank’ta, 1 gr ve katları şeklinde Vadesiz Altın Hesabı açtıranlar, istedikleri zaman hesaplarını Türk Lira’sına çevirerek paralarını çekebilecekler.
* Düşük ayar ve çalınma riskine son
Altın alımlarında karşılaşılan düşük ayar, yeni basım sorunu ve çalınma gibi riskleri ortadan kaldıran Şekerbank’ın Vadesiz Altın Hesabı’nı açtıranlar, altının getirisinden faydalanırken, birikimlerinin değerini koruyabilecekler. Vadesiz Altın Hesabı’nı TL’ye çevirmek isteyenler, işçilik masrafı ve alım satım gibi parasal kayba neden olan farkları da ödemek zorunda kalmayacaklar.
* 5 bin ton altın yastık altında
Şekerbank Bireysel Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Abdurrahman Özciğer konuyla ilgili şöyle konuştu; “Bugün Türkiye’de 197 milyar USD civarında parasal hacmi olduğu tahmin edilen yastık altında yaklaşık 5.000 ton altın bulunuyor. Bu birikimlerin bankacılık sistemine, ekonomiye ve üretime kazandırılması büyük önem taşıyor. Düşük seyreden kur ve faizlerle, bazı ülkelerin altın rezervlerini artırma yönündeki talepleri dolayısıyla 2009 yılı başında 870 USD civarında olan altının ons fiyatı,  1.200 USD seviyesini aşmıştır, bu durum Türkiye’de güvenilir yatırım-tasarruf aracı olarak tercih edilen altına olan talebi de artırıyor.” (s)

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here