Şehir Mezarlığı Belediye Logolu duvarlarla kapatılıyor

11
 
HABER MERKEZİ
Kırklareli Belediyesi tarafından Karakaş Mahallesi’nde bulunan Şehir Mezarlığı’nda yaklaşık 3 aydır hummalı bir çalışma sürdürülüyor. Fen İşleri Müdürlüğü tarafından sürdürülen çalışmalarda mezarlığın iç kısımları parke taşı döşenirken, ayrıca mezarlığa gidiş yolu da genişletilerek sıcak asfaltla kaplandı. Bunun yanı sıra mezarlıkta bulunan çeşmelerde yenilenirken şehir mezarlığı modern bir görüntüye kavuşturuldu.
Kırklareli Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri son olarak mezarlık duvarlarını yenileme çalışmalarına başladı. Mezarlığı çevreleyen duvarlara Belediye Logolu kalıplar takılmaya başlandı. Kalıp takma işinin kısa sürede bitmesi planlanırken, çalışma sonunda mezarlık duvarları Belediye Logolu olacak.
Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, çalışmaların son hızla devam ettiğini belirterek; “Amacımız elbette Kırklareli’yi daha modern hale getirecek çalışmalar yapmaktır. Bu kapsamda şehir mezarlığımızda yenileme çalışmaları yaptık. Bu çalışmalarımız Kırklareli’de ki değişimi en iyi yansıtan örnekler olduğunu düşünüyoruz. Kırklareli’ye estetik ve güzellik katacak çalışmalara ağırlık vererek, ihtiyaç duyulan alanlarda yenileme çalışmalarına devam edeceğiz” dedi. (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.