“Seçime gelin hakkınızı koruyun, kollayın, demokratik hakkınızı kullanın”

34
*Hilmi Kahraman; "Sizleri 22 Kasım günü Yağlı Tohumlar Depolarında gerçekleşecek seçimlere davet etmeye geldik Seçime gelin hakkınızı koruyun, kollayın, demokratik hakkınızı kullanın." Dedi. 
*Hilmi Kahraman; "Sizleri 22 Kasım günü Yağlı Tohumlar Depolarında gerçekleşecek seçimlere davet etmeye geldik Seçime gelin hakkınızı koruyun, kollayın, demokratik hakkınızı kullanın." Dedi. 
22 Kasım Cumartesi günü yapılacak olan Babaeski Yağlı Tohumlar Kooperatifi seçimleri kapsamında çalışmalarını sürdüren Trakya Birlik Yönetim Kurulu Başkan Vekili Hilmi Kahraman ve ekibi köy ziyaretlerine devam ediyor. Kahraman ziyaretlerinde "Sizleri 22 Kasım günü Yağlı Tohumlar Depolarında gerçekleşecek seçimlere davet etmeye geldik Seçime gelin hakkınızı koruyun, kollayın, demokratik hakkınızı kullanın." Dedi. Seçime çok kısa bir süre kala çalışmalarına devam eden Kahraman ve ekibi Kadıköy, Terzilli, Hazinedar ve Karahalil’e ziyaretler gerçekleştirdi. Kahvehanelerde ortaklar ve çiftçilerle bir araya gelen Kahraman ve ekibi, yapılan yatırımları ve çalışmaları da ele alarak seslendi. Çiftçinin alın terine büyük saygı duyduğunu söyleyen Hilmi Kahraman, emeklerin karşılığını her zaman en kısa zaman içerisinde ödemeyi amaç edindiklerini vurgulayarak "Hiçbir zaman ortağımız tüccara ezdirmedik, sanayicilere ezdirmedik. Takdir edersiniz ki Trakya Birlik 48 Tarım Kredi Kooperatifinden oluşan bir kurum. Yani 13 ile yayılan hizmet ağımız var." dedi. Yöneticiler olarak paylaşmanın öneminin farkında olduklarını dile getiren Kahraman "Bizim zararımız da ortak, kazancımız da ortak. Biz yöneticiler, sizlerle acıyla tatlıyla paylaşmak zorundayız. Bunun da farkındayız. Yaklaşık 10 yıldan beri yapmış olduğumuz yatırımlar, gazetelerde de yer alıyor. 50 milyon dolarlık yatırım yaptık. Bu para sizin paranız. Bizler emanetçiyiz. Sizler yetki verirsiniz bizler hizmet yaparız. Yetki vermezseniz Allah razı olsun deriz, hakkınızı helal edin deriz, çeker gideriz." 
*“İyi yönetilmeyen kooperatif, 48 birim kooperatifi içinde ilk 5. sırada yer alır mı?”
Çiftçiye seslenen Kahraman, bazı eleştirilere ziyaretlerinde cevap verdi. İyi yöneltilmemeye dair eleştirileri ele akan Kahraman "Bana ulaşamayan, arkadaşlarıma ulaşamayan hiçbir kimsenin olması mümkün değil. Değerli dostlar bir de köylerde şunu duydum. Babaeski Kooperatifi iyi yönetilmiyor. İyi yönetilmeyen kooperatif, 48 birim kooperatifi içinde ilk 5. sırada yer alır mı? Takdir edersiniz ki bir ay gibi bir süre içerisinde kampanya bitti şimdi burada soruyorum size, Babaeski Kooperatifinden alacağı olan var mı? İyi yönetilmeyen kooperatif ortağının borcunu ödeyebilir mi?" Kurum temsilcisi olduğunu vurgulayan Kahraman, sözlerini seçerken büyük özen gösterdiğini ifade ederek "Yalan beyan bulunma şansına sahip değilim. Benim iki dudağımın arasında çıkan Trakya Birlik’i bağlar, genel müdürlüğü bağlar, kurumu bağlar. Benim her söylediğim söze özen gösterme mecburiyetim var. Kurum kimliğine yakışan hareketler takınmam gerek. Ben olmayabilirim. Benden sonra da bu kurum ortaklara lazım, bizden sonra bu kurum gençlere lazım." dedi. Seçim günü için salon seçimine değinen Kahraman, çiftçileri ve ortakları kendi evlerinde ağırlamaktan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek "Trakya Birlik Kooperatifi seçimlerinin depolarda olmasını eleştirenlere cevabını da "Her zaman tercih ettiğimiz kapalı spor salonu tadilatta. Düğün salonlarına gitti salonlara da dolu. Bir ara aklıma geldi futbol sahasında yapsak daha uygun olur her halde sonra kışta kıyamette yağmur yağarsa ortaklarımıza, çiftçilerimize eziyet olur. Daha sonra depolara çıktım. Müdüre hanıma dedim ki, bizim depoların hangisi büyükse onu bize tayin et. En büyük depo da ağzına kadar şişe dolu." dedi. Yağlı Tohumlar Deposunu seçim günü için özenle hazırladıklarını dile getiren Kahraman " Kaldırdım telefonu Sayın Genel Müdür Adnan Tekçe dedim sevgili kardeşim ben Babaeski Kooperatif ortaklarını kendi evlerinde, kendi yerlerinde ağırlamak istiyorum, karşılamak istiyorum, misafir etmek istiyorum. Ağabey sen nassıl istiyorsan öyle olur dedi. Senden ricam bu depoyu 3-4 gün içerisinde boşalt dedim. Boşalttı değerli dostlar. Oraya badana yaptık, oraya size yakışır şekilde hazırladık gelip göreceksiniz." sözlerini dile getirdi. (Kadir Sinici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.