SBS’de 450 ve üzerine ödül

27
Seviye Belirleme Sınavı sonuçlarına göre Kırklareli’de 450 ve üzeri puan alan öğrenciler ödüllendirildi.
HABER MERKEZİ
4 Haziran 2011 tarihinde yapılan Seviye Belirleme Sınavı’na katılarak 450 ve üzeri puan alan öğrencilere Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından tören eşliğinde ödül verildi. 14 Temmuz 2011 Perşembe günü saat 15.00’da Kırklareli Halk Eğitim Merkezi Salonun’da yapılan Ödül Töreni’ne Kırklareli Vali Yardımcısı Tacettin Özeren, Kırklareli İl Milli Eğitim Müdür Vekili İbrahim Korkmaz, Lüleburgaz İlçe Milli Eğitim Müdürü Hayrettin İnce, Babaeski İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Hürriyet Öztürk, Şube Müdürü Halil Yücel, çok sayıda okul müdürü ile başarı göstererek dereceye giren öğrenci ve velileri katıldı.
Ödül töreni öncesinde konuşmalar yapıldı. İbrahim Korkmaz SBS’de başarı gösteren öğrencileri tebrik etti. Kırklareli’nin Türkiye ortalamasında iyi bir başarı gösterdiğini vurgulayan İbrahim Korkmaz, Türkiye ortalamasına bakıldığında öğrencilerin başarı seviyesinin istenilen yerde olmadığını kaydetti. Daha önce ilçelerdeki öğrenciler ve velileri ile bir araya geldiklerini belirten İbrahim Korkmaz, öğrencilerin kafasında tercihler ile ilgili soru işaretleri olduğunu, tercih konusunda kendilerine yardımcı olmak açısından Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde tecrübeli eğitmenlerden oluşan bir birim oluşturduklarını kaydetti. Törende sınav ile ilgili istatistik bilgiler salondakiler ile paylaşıldı.
*“Kırklareli’de veliler eğitime çok duyarlı”
Daha sonra konuşan Kırklareli Vali Yardımcısı Tacettin Özeren; “Gururlanmamızı sağlayacak bir başarı tablosu, bu nedenle emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum.” diyerek Kırklareli’de velilerin çocuklarına büyük önem verdiğini, anne ve babaların bir araya gelince mutlaka çocuklarının eğitimleri ile ilgili sohbetler ederek onların eğitimlerine verdikleri önemi ortaya koyduklarını ifade ederek, Yoksul ailelerin dahi çocuklarının eğitimi için gerekli duyarlılığı gösterdiğini söyledi.
“Önümüzdeki eğitim öğretim döneminde başarıyı yükseltici tedbirler alacağız”
Önümüzdeki eğitim ve öğretim yılında Kırklareli’deki bu başarının daha da yükselmesi için gerekli tedbirleri alarak başarı çıtasını yükselteceklerini belirten Tacettin Özeren; “Örneğin kenar mahallelerde kalan okullara ilgi daha az, merkez de kalan okullara olan ilgi daha fazla, okullarımız arasındaki bu dengesiz durumu en aza indiremeye çalışacağız. Yoksul vatandaşlarımızın çocuklarının eğitim seviyesini yükselmek için kurs, etüd ve sınav hazırlık çalışmaları yapmak istiyoruz.” dedi. Şube Müdürü Halil Yücel SBS sonuçlarına göre Kırklareli genelinde 450 ve üzeri puan alan 254 öğrenci olduğunu söyledi. Ödül törenine katılan öğrencilere ödülleri takdim edildi. SBS İl Birincisi olan Muhammed Karakurt, İl İkincisi olan Murat Tangaç, İl Üçüncüsü olan Ayşe Nazlıcan Aslan ile YGS’de Türkiye 8. olan Feray Tunçalp, Kırklareli merkez ilçede birinci olan Fatma Hafsadağ, ikinci olan Ece Zeynep Saatçı, üçüncü olan Büşra Nur Memiç’e ödül olarak birer çeyrek altın verildi. Öğrencilere ödüllerini Kırklareli Vali Yardımcısı Tacettin Özeren takdim etti. Daha sonra Kırklareli merkez ilçede 450 ve üzeri puan alan tüm öğrencilerin isimleri okunarak sahneye davet edildi. Öğrencilere ödül olarak kitap hediye edildi. Ödül töreni verilen ikramın ardından son buldu. (cs)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.