Sarıçam “Şehir merkezinde okul yapacak yer bulamıyoruz”

5
AK Parti Kırklareli milletvekili Ahmet Gökhan Sarıçam "Lüleburgaz’da şehir merkezinde okul yapacak yer bulamıyoruz" dedi.

Milletvekili Ahmet Gökhan Sarıçam, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla, gazeteciler ile HEAŞ Sosyal tesislerinde kahvaltılı bir toplantı yaptı. Toplantıya Ak Parti Lüleburgaz İlçe başkanı Ahmet Yılmaz VE Başkan Yardımcısı Aziz Vurucu ‘da katıldı.
Milletvekili Sarıçam, toplantıda yapılan çalışmaları değerlendirdi. Toplantıda Sarıçam, Lüleburgaz merkezinde okul yapacak bir alan bulamadıklarını söyledi. Milletvekili Sarıçam, ayrıca Lüleburgaz 400 yataklı otel tipi hastane ile diş hastanesi yapılacağını, yer bulunamayışı nedeniyle gecikme yaşandığını belirtti. Sarıçam, 400 yataklı hastane ile diş hastanesinin aynı çatı altında olacağını kaydetti.
Milletvekili Sarıçam, bu hastanelerin yapılabilmesi için 150 dönümlük bir alana ihtiyaç olduğunu, ancak Sağlık Bakanı ile yaptığı görüşmede hastanelerin 100 dönümlük bir alana yaptırılması kararı aldırdığını belirtti.
Sarıçam, devlet hastanesinin yapılması için de Lüleburgaz belediyesi’ne başvurduklarını, ancak olumlu bir yanıt alamadıklarını söyledi.(v.i.)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here