Sarıçam; “O’nun gönlümüzdeki erişilmez yeri, hiç bir zaman değişmeyecektir”

13
Sarıçam; “O’nun gönlümüzdeki erişilmez yeri, hiç bir zaman değişmeyecektir”

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 71. yılında bir anma mesajı yayımlayan AK Parti Kırklareli Milletvekili Ahmet Gökhan Sarıçam şunları kaydetti:

“Cumhuriyetimizin kurucusu, eşsiz kahraman, büyük asker ve devlet adamı Yüce Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü, aramızdan ayrılışının 71’inci yıldönümünde rahmet ve saygıyla anıyorum.

Atatürk; yaşamı, yaptıkları ve başarıları ile tüm insanlığın saygısını kazanmış örnek bir devlet adamıdır. Ulu Önder, başka ülkelere de yol gösteren savaşımıyla yalnızca Türk Milletinin yazgısını değil, tarihin akışını da değiştirmiştir. Atatürk’ün en önemli özelliği düşünce ve eylem insanı olmasıdır. O’nun yaşamını ve yaptıklarını dikkatlice incelediğimizde; daima doğru zamanda doğru kararlar almış ve uygulamış olduğunu görürüz. O hep ileriye bakmış, güçlükler karşısında yılmamış, milletimize olan inancını hiçbir zaman yitirmemiş, yaşamı boyunca halkının sorunlarına gerçekçi çözümler üretmek için çalışmıştır.

Anadolu topraklarından silinmek istenildiğimiz bir dönemde ve çok zor şartlar altında başlattığı Kurtuluş Savaşı’nın zaferle sonuçlanması, ardından millet iradesine dayalı çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulması, çağa uygun inkılap ve yeniliklerin gerçekleştirilmesi, tarihte eşine ender rastlanacak başarılar zinciridir. “En büyük eserim” dediği Türkiye Cumhuriyeti bugün 86 yaşındadır ve bıraktığı eserin büyüklüğü milletimize gurur vermektedir.

Atatürk’ün en büyük ideali, kurduğu Cumhuriyet’i çağdaş medeniyetler seviyesine ulaştırmaktı. O’nun izinde yürüyen Türk Milleti bugün; sanayi üreten, ihraç eden, temel insan hak ve özgürlüklerinin gelişmesi, hukukun üstünlüğünün sağlanması ve demokrasinin tüm kurum ve kurallarıyla geçerli kılınması yolunda  çok önemli mesafeler kat etmiş, dünyanın sayılı devletlerinden biri olan Türkiye’de yaşamanın sevincini yaşamaktadır. Gönlümüzdeki erişilmez yeri hiçbir zaman değişmeyecek olan Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü bir kez daha rahmet, minnet, sevgi ve saygıyla anıyorum.”

Sarıçam; “Huzurumuzu bozmak isteyenlere karşı daima uyanık ve tek vücut olmalıyız”

Ak Parti Kırklareli Milletvekili Ahmet Gökhan Sarıçam, ilimizin düşman işgalinden kurtuluşunun 87. yıldönümü sebebiyle de bir kutlama mesajı yayımladı. Milletvekili Sarıçam mesajında şunları kaydetti;

“Bugün, Trakya’mızın en güzel köşelerinden ülkemizin serhat şehirlerinden olan Kırklareli’mizin düşman işgalinden kurtuluşlarının 87. yıldönümüdür, hepimize kutlu olsun.

Birinci Dünya Savaşı sonrasında çok farklı emellerle yurdumuzu işgal etmiş olanlar, yıllarca süren Istiklal Mücadelemiz sonunda Türk Milletini esaret altına almanın mümkün olmadığını anlamışlar ve yurdumuzu terk etmek mecburiyetinde kalmışlardır.

Büyük ATATÜRK’ün önderliğinde, yurdumuzun her köşesinde bir tek düşman çizmesi kalmayana kadar savaşmış olan atalarımız, 29 Ekim 1923’te Cumhuriyet’in kurulmasının ardından bu cennet vatanı gelecek kuşaklara teslim etmişlerdir.

Bugünün yetişkinleri olarak bizler de üzerimize düşen görevleri hakkıyla yerine getirmeye çalışmakta, bizden sonra bayrağı teslim alacak olan gençlerimize de muasır medeniyetlerin üzerinde bir ülke teslim etmeyi amaçlamaktayız.

Dünya var olduğu sürece var olacak olan Türkiye Cumhuriyeti için, yediden yetmişe hepimiz el ele vermeli, huzurumuzu bozmak isteyenlere karşı daima uyanık ve tek vücut olmalıyız.

Yurdumuzun en güzel topraklarından Kırklareli’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 87. yıldönümünde; Büyük Önder ATATÜRK ve şehitlerimizi rahmet, gazilerimizi minnetle anarken, tüm hemşehrilerimizin Kurtuluş Bayramını bir kez daha kutlar, selam ve sevgilerimi sunarım.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here