“Sandıklar işin ana temeli, sonucu her şeyi”

16
Adalet ve Kalkınma Partisi Kırklareli (AK Parti)  İl İstişare Danışma Toplantısı İğneada Resort Otel Konferans Salonu’nda  Milletvekili Ahmet Gökhan Sarıçam, Kırklareli İl Başkanı Yurdaer Ulus, Merkez İlçe Başkanı Hamit Orakçı, İl Genel Meclis Üyeleri, Belediye Meclis Üyeleri, İl, İlçe, Belde ve Belediye Başkanları, Kadın Kolları, Gençlik Kolları ve Yönetim Kurulu Üyeleri katılımı ile gerçekleşti.

* HABER MERKEZİ
Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Kırklareli İl İstişare Danışma Toplantısı İğneada Resort Otel Konferans Salonunda Milletvekili  Ahmet Gökhan Sarıçam, Kırklareli İl Başkanı Yurdaer Ulus, Merkez İlçe Başkanı Hamit Orakçı, Babaeski, Lüleburgaz, Pehlivanköy,  Pınarhisar, Demirköy, Kofçaz İlçe, Belde ve Belediye Başkanları, Kadın Kolları, Gençlik Kolları ve Yönetim Kurulu Üyeleri katılımı ile 16 Mayıs 2010 Pazar günü saat 15.00’da gerçekleşti.
Demirköy İlçesine Bağlı İğneada’da gerçekleşen toplantı öncesinde, Demirköy AK Parti İlçe Teşkilatının hazırlamış olduğu piknik İğneada Özel İdare Sosyal Tesisleri’nde bütün il ve ilçe teşkilatlarının katılımı ile yapıldı.
Her ay rutin olarak yapılan parti içi meselelerin masaya yatırıldığı İl İstişare Danışma Toplantısı Divan Başkanı Oğuz Kiraz ve Üyeler Şeref Sağlık, Hüseyin Aktaş, Mehmet Açıkel, Esen Coşar seçilmesinin ardından Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başladı.
AK Parti Kırklareli İl Başkanı Yurdaer Ulus yaptığı konuşmasında şunları kaydetti;
“Uzun zamandır hasretle beklediğimiz toplantı milletimizin önünü açacak. Belki de dünyadaki yarışta çok büyük farklılıkları kapatacak olan ve Milletvekilimizin ayağının tozuyla geldiği Anayasa ile ilgili yeni yasanın oluşturulmasıyla ilgili çalışmaların bizim için önemi ve bu önem neticesinde de sizinde malumunuz 12 Eylül tarihli konulan bir halk oylamasıdır. Bu halk oylamasıyla ilgili daha önce ilimizin bir rakamı var.
* “Teşkilatımızın dirliği bizi çok memnun etti”
 Sizlerde biliyorsunuz özellikle bu Cumhurbaşkanlığı konumundaki seçimle ilgili rakamımız yüzde 35, Türkiye’nin ortalaması yüzde 65. umut ediyorum hep birlikte teşkilatımızla bu seferki Anayasa oylaması konusunda cevabımız il olarak daha çok bereketli olacak, çok daha iyi olacak. Bizimde tüm dünya ülkelerindeki yarışımıza Anayasa yenilemesi ile katkı olacağını düşünüyorum, umuyorum. Bu konuyla ilgilide öncelikle teşkilatımızın dirliği bizi çok memnun etti. Şuanda belki de 100 kilometre merkezden uzaktayız ve arkadaşlarımız ellerinden geldiğince bütün imkânlarını kullanarak salonu doldurdular. Hasreden hem bu konudaki düzenlemeyi temin eden Demirköy ilçe Başkanımıza, hem de bu katılımı gösteren bütün teşkilatlarımıza teşekkür ediyorum. Bu süreç içindeki meseleye nasıl baktığımızın çok önemli işareti diye düşünüyorum. Şükürler olsun fitne fesattan kurtulduk, projeler üretiyoruz, ürettiklerimizi Vekilimize aktarıp çalışmalarımızın Kırklareli bazında daha iyi olmasını temin etmek için çalışıyoruz.
* “Siyaset vebal isteyen konudur, vebali büyük işlerdir”
Bunlar bizim için çok mutlu, çok umutlu ve gelecekle ilgili çok güzel çalışmalar ve özellikle İl Genel Meclis Üyelerimizin Sayın Vekilimizle temas ederek yaptığı çalışmalar, Belediye Başkanlarımızın yaptığı çalışmalar ve yine Belediye Başkanlarımızın üyeleriyle, teşkilatlarıyla yaptığı çalışmalar inşallah bu konudaki ivmemizi daha çok arttıracaktır. Özellikle siyaset vebal isteyen konudur, vebali büyük işlerdir. Buradaki sorumlulukların altına hepimiz elimizi koymalıyız. Gönül işidir, saygıyla hürmetle, muhabbetle ve büyük bir enerjiyle bu işi çözmemiz lazım. Ben konuyu tamamen 4 ay sonrasına kilitlemek istemiyorum ama önümüzde gelecek seçimlerle ilgili, gelecek Kırklareli’nin tekrar nerelere gideceğini tespit edecek olan yönetimlerle ilgili çalışmaları yapmak için şimdiden bütün hazırlıklarımızı tamamlamamız lazım. Bu konuda özellikle müşahit veya bizim diğer manada ifade ettiğimiz sandık görevlileri konusuna biz özen veriyoruz.
* “Önümüzde çok büyük bir imkan var”
Bu konuda Türkiye’de sıralamada bayağı altlardaydık ama yaptığımız çalışmalarla çok iyi yere geldik. Sandıklar biliyorsunuz işin ana temeli sonucu her şeyi bunlarla da ilgili çalışmaları yapmamız gerekiyordu. Yaklaşık olarak seçildiğimiz kongreyle, o tarihten  bu tarihe bütün çalışmalarımızı ilçelerle birlikte hızlı bir şekilde tamamladık. Özellikle burada Kofçaz İlçe Başkanımız ve teşkilatına, Demirköy İlçe Başkanımız ve teşkilatına, Lüleburgaz’da ki ilçe Başkanımız ve teşkilatına, Kırklareli Merkez İlçemizin teşkilatına çok güzel özveri gösterdiler. Yani bizim şuanda Türkiye’deki müşahit sıralamasında 40. sıralar gelmemize vesile oldular. Bunların ben teşkilatın İl Başkanı olarak önemsiyorum. Bu bizim meselelere ne kadar ciddi baktığımızı ifade eden noktalardır diye düşünüyorum.
* “Lüzumsuz işlerle kaybedecek vaktimiz yok”
Ne olursa olsun eğer birlik içinde, dirlik içinde, birbirimize samimiyetle meselelere bakarsak ilimizin geleceği için, ülkemizin geleceği için, çocuklarımız için her şey için çok faydalı olacağını düşünüyoruz. Önümüzde çok büyük bir imkan var. Bu imkanları tespit edip dedikodudan uzak, fitne fesattan uzak ileriye bakarak, projeler üreterek neler yapmamız gerektiğini tespit noktasında meseleleri halledeceğimizi umuyorum. Bunun içinde kendi bünyemizde özellikle teşkilatlarımıza şunu ifade etmek istiyorum.
Eski siyasetçilerimizle ilgili toplantılar yapmayı düşünüyoruz. Eski siyasetçilerimizin yanında daha önceki yönetimde bulunan arkadaşlarla toplantılar yapmayı düşünüyoruz. Bunları önemsiyoruz ve bütün ilçelerinde bunları önemsemesi gerektiğini ifade ediyorum. Birlik olmak zorundayız. Lüzumsuz işlerle kaybedecek vaktimiz yok.
* “‘Biz ne yapıyoruz’ diye kendi kendinize sormayın”
Hükümetimizin en başından en alt birimine kadar bütün herkes çok yüksek kapasitede çalışmalar yaparken bizlerin mevcut olanları aktarma yönünde çalışmalarla bereket getireceğimize inanıyorum. Bu iş ciddi bir iş ve önemli bir dönemde görev aldık. Belki rahmetli Menderes döneminde görev alanlar, belki rahmetli Özal döneminde görev alanlar şuanda kendilerini berhudar hissediyorlardır, keyifli hissediyorlardır, önemli şeylere imza attıklarını hissediyorlardır. Bizlerde bu dönemde, belki o dönemlerde yapılamayanların çok üstündeki bir enerjiyle karşı karşıyayız, çok önemli atılımlarla karşı karşıyayız, çok önemli bir dönemdeyiz. ‘Biz ne yapıyoruz’ diye kendi kendinize sormayın, çok önemli işler yapıyoruz.
* “Meseleleri algılayıp aktarmak birinci görevimiz bu”
Ben bu manada başta Sayın Başbakanımıza ve Meclisinde bulunan, şuanda bizim Milletvekilimiz olan Ahmet Gökhan Sarıçam’a teşekkür ediyorum. İnşallah çalışmalarımız bu manada hep birlikte gayretle, mücadeleyle, var olanları başkalarına aktarmakla özellikle belki de en önemli görevimiz bu. Çünkü bizim algılamalarımız diğer kişilere göre daha farklı, imkânlarımız daha farklı. Şuanda Danışma Toplantımızda Sayın Vekilimiz burada. Hükümetimiz adına bütün verileri, yaşananları ve gelişmeleri aktaracak. Bizim bu aldıklarımızı mutlaka bölgelerimizde paylaşmamız gerekiyor. Meseleleri algılayıp aktarmak birinci görevimiz bu. En büyük faydamızın da bu olacağını düşünüyorum. Bütün arkadaşlara gösterdikleri katılımdan dolayı, samimiyetten dolayı yeni yönetim olmamıza rağmen gösterdikleri yakından dolayı tekrar tekrar teşekkür ediyorum” dedi.
Anayasa değişikliği neticesinde 20 gün boyunca sabah akşam Meclis’te çalıştıklarını ve olanları anlatan AK Parti Kırklareli Milletvekili Ahmet Gökhan Sarıçam’ın ardından toplantının geri kalan kısmı basına kapalı olarak devam etti. (ue)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here