Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün Trakya Birlik’i ziyaret etti

12
Trakya Sanayi ve Ticaret Zirve Toplantısı için Edirne’ye Ggiden Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün 18 Aralık 2009 günü akşamı Trakya Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifleri Birliği’ni (Trakya Birlik) ziyaret etti.

HABER MERKEZİ
Bakan Ergün ile Birlikte Edirne Valisi Mustafa Büyük, Edirne Milletvekili Prof. Dr. Necdet Budak, Necip Taylan ile Bakanlık üst düzey yetkilileri Genel Müdürlük’te Birlik Yönetim Kurulu Başkanı Rafet Sezen Başkanlığında Yönetim ve Denetim Kurulu Üyeleri ile Genel Müdür ve Birlik yetkilileri tarafında karşılandı.
Karşılamanın ardında verilen akşam yemeği sıcak bir ortamda gerçekleşti. Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün Edirne’de ve Trakya Birlik’te bulunmaktan dolayı mutlu olduğunu ifade ederek, Bakanlıkça Birlikler ile ilgili yapılan çalışmaları özetleyerek her zaman Trakya Birlik’in yanında olduğunu belirtti.
Yönetim Kurulu Başkanı Rafet Sezen yaptığı konuşmada; “Sayın Bakanımızı ağırlamaktan dolayı mutluyuz. Bugüne kadar Sayın Bakanımızdan büyük destek gördük ve halen görmeye devam ediyoruz. Başarılı bir alım kampanyasını ve ödemelerimizi tamamladık. Üreticimizin memnuniyetini sağlamak için avans fiyatımızı kesinleştirmek istiyoruz. Birliğimiz stoklarında bulunan ürünün tarife kontenjanına alınması için Sayın Bakanımızın desteklerini bekliyoruz” dedi.
Yönetim Kurulu Başkanı Rafet Sezen tarafından Sanayi ve Ticaret Bakanımız Nihat Ergün`e Birliğimizi ziyaretleri anısına plaket takdim edildi. Akşam yemeği ve toplantının ardından Bakan Ergün Birliğimizden ayrılırken teşekkürlerini tekrar ifade etti.
Bakan Ergün’ün ayrılmasının ardında Ankara’dan gelen Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Müsteşarı Ali Boğa Başkanlığında Bakanlık Müsteşar Yardımcıları, Genel Müdür ve Genel Müdür Yardımcıları ile Bakanlık yetkililerimizden oluşan grup Genel Müdürlüğü ziyaret ederek, Birlik Yönetim ve Denetim Kurulu, Genel Müdür ve Birlik yetkilileri ile yapılan yemekli toplantıda bir araya geldi. Sıcak bir ortamda geçen toplantının ardından Müsteşar Ali Boğa ve yanındakiler Birli’ten memnun bir şekilde ayrıldılar. (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here