Salgın hastalıklar narenciye satışlarını arttırdı

13
Kırklareli’de en çok C vitamini olarak portakal, mandalina, limon ve greyfurt satılıyor.

HABER MERKEZİ

Kırklareli’de manav dükkânı işleten Zekeriya Malkoç, bulaşıcı hastalıkların artmasıyla birlikte en çok narenciye meyvelerinin satıldığını belirtti.
Mevsimine göre meyve satışlarının değiştiğini ifade eden Malkoç, bulaşıcı hastalıklara C vitaminin iyi gelmesiyle birlikte Kırklareli halkının en çok Portakal, Mandalina, Limon ve Greyfurt’u tercih ettiğini belirtti.
Malkoç; “Aslında meyve satışları mevsimine göre değişir. Fakat ortalıkta salgın hastalıkların artmasıyla birlikte C vitamini deposu olan Portakal, Mandalina, Limon ve Greyfurt satışları arttı. Salgın hastalıklara C vitamini önleyici bir tedbirdir. İlkyaz’da Kiraz tercih edilir, onun arkasından Karpuz ve Üzüm başlar.
Kırklareli’de de bağcılığa meyilleşme var. Eskiden Kırklareli bağ kentiydi. Son yıllarda tekrardan bağcılığa dönüş var. Emekli olan bir sürü arkadaşlar bağ meyveciliği yapılıyor. Üzüme bir eğilim var. Belediyemizin de bununla ilgili bağ bozumu etkinlikleri yapılıyor. Üzümden sonra son bahara doğru kavun ve elma ya talep var” dedi. (ue)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here