Sakızköy Belediyesi Su Şebekesi’ni yeniledi

14
Köy Hizmetleri Müdürlüğünce, yaklaşık 40 yıl önce yapılan Kırklareli’nin Lüleburgaz İlçesi’ne bağlı Sakızköy Beldesi’nde yapılan İçme Suyu Şebekesi Çalışmaları……..

HABER MERKEZİ
Köy Hizmetleri Müdürlüğünce, yaklaşık 40 yıl önce yapılan Kırklareli’nin Lüleburgaz İlçesi’ne bağlı Sakızköy Beldesi’nde yapılan İçme Suyu Şebekesi Çalışmaları sona erdi ve Sakızköy yeni İçme Suyu Şebekesine kavuştu.
İçme Suyu Şebekesi hakkında gazetemize açıklamada bulunan Belediye Başkanı Naci Tarım şunları söyledi;
“Köy Hizmetleri Müdürlüğünce 1974 yılında hizmete giren Sakızköy İçme Suyu Şebekesi Hattı ekonomik ömrünü tamamladığından, Sakızköy’ün daha sağlıklı ve temiz bir suya kavuşabilmesi ihtiyaçtan çok bir zorunluluk arz etmekteydi. Bu nedenle İller Bankası’na Sakızköy Belediyesince SUKAP Projesi kapsamında hazırlatılan “Sakızköy İçme Suyu Şebekesi ve Su Deposu İnşaatı Projesi” işi yine İller Bankası tarafından ihale edildi.
 İller Bankası ve Sakızköy Belediyesi yetkililerince 28/08/2012 tarihinde ihaleyi alan firmaya iş teslimi yapıldı. 20 bin metre İçme Suyu Şebekesi Hattı ve 300 m3 hacimli yeni Su Deposu yapımı 3 ayda bitirilerek teslim edildi ve Sakızköy halkı yeni İçme Suyu Şebekesi’ne kavuştu.”
Sakızköy Belediye Başkanı Naci Tarım İçme Suyu Şebeke İnşaatı sırasında bozulan yolların bakım ve onarımının da tamamlanarak, halkın hizmetine sunulduğunu ifade etti. (Faruk Ceylan-Erdoğan Şendir)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here