“Sağlıklı yaşam için yürüyeceğiz”

6
Kırklareli İl Sağlık Müdürü Dr. Metin Bozkır, “10 Mayıs Dünya Sağlık İçin Hareket Et Günü” dolayısıyla Kırklareli’de de yürüyüş düzenlendiğini belirterek şunları kaydetti:  
      
HABER MERKEZİ
“Sağlık; kişilerin bedensel, ruhsal ve sosyal anlamda tam bir iyilik halinde olması olarak tanımlanmaktadır. İlerleyen teknoloji hayatı kolaylaştırmakla birlikte uzun vadede hareketsiz birey sayısını arttırmaktadır. Günümüz koşullarında giderek daha hareketsiz yaşam tarzının benimsenmesi, fiziksel aktivitenin sağlık için öneminin yeterince anlaşılamaması, toplumda obezite, hipertansiyon, diyabet, kalp damar hastalıkları, osteoporoz gibi kronik hastalıkların görülme sıklığını arttıran önemli nedenlerden biri olmuştur. Çocukluktan itibaren düzenli fiziksel aktivite alışkanlığı kazandırmak, egzersizi günlük yaşamın vazgeçilmezi haline getirmek, her birey için günlük bedensel aktivite miktarını arttırmak, hem bireysel sağlığın korunması hem de ileride karşılaşılacak sağlık sorunlarının azaltılması konusunda çok büyük bir öneme sahiptir. Yürümek, koşmak, yüzmek, bisiklete binmek, temel vücut hareketlerinin tümünü ya da bir kısmını içeren spor dalları, oyun ve gün içerisindeki aktiviteler fiziksel aktivite olarak kabul edilir.
Düzenli fiziksel aktivitenin önemini vurgulamak için, "10 Mayıs Dünya Sağlık İçin Hareket Et Günü" kapsamında, Kırklareli İl Sağlık Müdürlüğü öncülüğünde yürüyüş etkinliği düzenlenecektir. Yürüyüş, 10 Mayıs 2013 Cuma günü Saat 16.00’da İstasyon Gar Binası önünden başlayacak. İstasyon Caddesi, Fevzi Çakmak Bulvarı, Mustafa Kemal Bulvarı, Karaumur Bey Caddesi, 100. Yıl Caddesi, Vilayet Meydanı’nda sona erecek. Yürüyüş etkinliğine tüm halkımız davetlidir.” (Savaş Eskici)
??
??
??
??

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here