Sağlık Il Müdürlüğü personeli trafik kazasında hayatını kaybeden Yavuz Gündüz için ağladı

13
Sağlık Il Müdürlüğü personeli trafik kazasında hayatını kaybeden Yavuz Gündüz için ağladı

Kırklareli Il Sağlık Müdürlüğü’nde görevli sağlık memuru Yavuz Gündüz Kurban Bayramını ailesinin yanında geçirmek için dört ay önce evlendiği Zehra Gündüz ile birlikte Kütahya’ya gitti.

Bayramın üçüncü günü Kütahya Simav Ilçesinden Uşaktaki akrabalarına bayram ziyaretine giderken Uşak-Gediz kara yolu üzerinde Emirfakı köyü yol kavşağında saat 17.30 sıralarında Uşak’tan Gediz istikametine seyreden Zehra Gündüz’ün (25) kullandığı otomobil hatalı sollama yaparak karşı yönden gelen Enver Aydoğdu’nun (39) kullandığı otomobille çarpıştı.

Çarpışma sonucu Zehra Gündüz’ün kullandığı otomobil köprüden aşağı yuvarlandı ve otomobil sürücüsü Zehra Gündüz ile eşi Yavuz Gündüz dere yatağına düşen otomobil içerisinde sıkıştı. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri araçta sıkışan sürücü Zehra Gündüz ile eşi Yavuz Gündüz’ü otomobil içerisinden çıkarttı ve yaralılar ambulans ile Uşak Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Yavuz Gündüz hastanede yaşamını yitirirken eşi Zehra Gündüz’ün tedavisine devam edildiği öğrenildi. Kırklareli Il Sağlık Müdürlüğü’nde görev yapan 29 yaşındaki Yavuz Gündüz Sağlık Il Müdürlüğü’ne bağlı olarak 8.5 yıldır farklı farklı bölümlerde hizmet verdi. Yavuz Gündüz’ün bu ani ölümü sonucunda büyük üzüntü yaşayan Il Sağlık Müdürlüğü personeli çalışma arkadaşları Yavuz Gündüz için anma programı düzenledi.

Programda bir konuşma yapan Sağlık Il Müdürü Mehmet Bilgin şunları kaydetti;

"Bugün çok acı bir haberle sarsıldık. Yavuz arkadaşımızı kaybettik, eşi ağır yaralandı. Acımız sonsuz. Ben sabah ailesi ve anne babasıyla konuştum. Ateş düştüğü yeri yakar. Kendileri çok üzgünler.

Arkadaşlıklar çok önemlidir. Arkadaşlıkları kurmak zordur ama yıkmak kolaydır. Özellikle karşımıza erken çıkmış insanları yolun dışına sürerken, bir gün geri dönüp onu deliler gibi arayacağımızı hiç hesaba katıyor muyuz? Hayat her zaman cömert davranmaz bize tersine çoğu kez zalimdir. Her zaman aynı fırsatları sunmaz. Toyluk zamanla öğretir. Hoyratta kullandığımız arkadaşlıkların eskitmeden yıprattığımız dostlukların savurganca harcadığımız sevgilerin hazin hatırasıyla yapayalnız kalırız.

Bir gün bir akşamüstü yanımızda kimsecikler olmaz ya da olması gerekenler yanımızda değildirler. Ama burada şunu görüyorum ki; herkes Yavuz’un yanında. Özellikle bu tür günler dışında arkadaşlıkları bu tür dostlukları, bu tür sevgileri hiçbir zaman kaybetmeyelim. Allah rahmet eylesin. Allah başka hiç kimseye böyle acı göstermesin."

Daha sonra Sağlık Il Müdürlüğü personeli genç yaşta yaşamını yitiren Yavuz Gündüz için üzüntülerini satırlara döktü. Böylece anma programı bu özlem dolu duygularla son buldu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here