Sağlık için yürüdüler

5
Kırklareli’de, ‘Dünya Sağlık İçin Hareket Et’ günü nedeniyle Kırklareli Valisi Mustafa Yaman, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Mustafa Saymaz, İl Sağlık Müdürü Dr. Metin Bozkır ve beraberindekiler yaklaşık 3 kilometre yürüdü.
HABER MERKEZİ
Gar binası önünde başlayan yürüyüş, İstasyon Caddesi, Vilayet Meydanı, 100. Yıl Caddesi, Karaumurbey Caddesi, Mustafa Kemal Bulvarı, Fevzi Çakmak Bulvarı’nı takip eden yaklaşık 200 kişi, 3 kilometrelik yürüyüşün ardından Vilayet Meydanı’nda sona erdi.
Kırklareli Valisi Mustafa Yaman, Kırklareli halkını spor yapmaya davet etti. Her gün yaklaşık 1,5 saat spor yaptığını ifade eden Vali Yaman; “Kırklareli il Sağlık Müdürlüğü’nün organize ettiği ‘Dünya Sağlık İçin Hareket Et’ günü nedeniyle düzenlenen sağlık için yürüyüş programı çerçevesinde yürüyoruz. Sağlıklı olmanın başlıca etkenlerinden bir tanesi iyi beslenmektir. Ancak spor yapmayı da sağlıklı olmanın başlıca etkenlerinin en üst sıralarından olması gerekiyor. Bizler de yürüyüşe katılarak vatandaşlarımıza örnek olmak istedik. Halkımızın spor yapmasını istiyoruz. İnşallah Kırklareli halkı her gün bu şekilde yürür. Sağlıklı bir kentiz. Spor yapmaya ve düzenli beslenmeye devam edersek sağlıklı olmaya devam ederiz” dedi. (Ufuk Ertop)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here