Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu; “Hizmetlerimiz devam edecek”

2
*Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi hizmet binası açılışını yapan Bakan Müezzinoğlu, “Tüm Kırklareli’liler ağız ve diş sağlığı konusunda aldığı hizmetlerle çok daha farklı olacaklar. 250 yataklı, son derece modern, son derece ileri teknoloji ile bir devlet hastanesi yapılıyor. Biraz gecikmeli de olsa inşallah 29 Ekim’e yetiştirilecek.”dedi. 
HABER MERKEZİ 
Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu, dün Kırklareli’ye gelerek  20 Üniteli Kırklareli Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi hizmet binasının açılışını yaptı. Yayla Mahallesi Çamlık mevkiinde yine Devlet Hastanesi’nin yanında yapılan  Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi açılışına Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu, Kırklareli Valisi Esengül Civelek,  AK Parti Kırklareli Milletvekili Şenol Gürşan Kırklareli İl Emniyet Müdürü Mehmet Emin Akay, Kırklareli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Aykaç, Kırklareli  Kamu Hastaneleri Müdürü Dr. Fergan Genç, Kırklareli Halk Sağlığı Müdürü Dr. Çiğdem Cerit, AK Parti Kırklareli İl Başkanı Alper Çiler, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Kayhan Türköz, AK Parti Kırklareli Milletvekili Adayları, Kamu Kurum ve Kuruluşların Müdürleri, Hastane çalışanları ve vatandaşlar katıldı. 
*Civelek; “Kırklareli’ne hayrı olsun.” 
20 Üniteli Kırklareli Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi hizmet binasının açılışı saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ve Kırklareli Valisi Esengül Civelek’in konuşması ile başladı. Türkiye’nin sağlıkta çok güzel noktaya geldiğini söyleyen Civelek, sağlık kurumlarına gelemeyecek durumda olan yaşlı ve engellerin evde tedavi edildiğini söyledi. Civelek; “Kırklareli’ne kazandırılan 20 Üniteli Kırklareli Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi hizmet binasının hayırlı olsun” diyerek konuşmasını tamamladı. * “Derdimiz Kırklareli’nin bugünlerinin yarından daha güçlü olması.”
Vali Civelek’in konuşmasını ardından Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu yaptığı konuşmasında şunları kaydetti; “ Bereketle geldik yağmur bir taraftan, diğer taraftan da ezan. Duası da var, bereketi de var hepsi birlikte gidiyor. Bugün burada yaklaşık iki ay kadar önce ziyaretini yaptığım açılışa hazırlanan ağız ve diş sağlığı merkezinin açılışında sizlerle bir aradayız. Benim için ayrı bir mutluluk, sizlere de ağız ve diş sağlığı anlamında güzel hizmetler verecek olan bu mekan sizlere hayırlı ve uğurlu olsun. Az önce orada Türkiye sağlıktan zindeye koşuyor diye bir afiş okudum. Evet Türkiye sağlıkta zirveye koşuyor. Bu anlamda işte karşımızda inşallah Kırklareli’li 250 yataklı, son derece modern, son derece ileri teknoloji ile bir devlet hastanesi yapılıyor. Biraz gecikmeli de olsa inşallah 29 Ekim’e yetiştirilecek. Gece gündüz demeden çalışılacak ve inşallah bitecek. Kırklareli’nde fiziki mekanı son derece modern oldu. Tıbbi teknolojisinin son derece ileri modern teknoloji ile donatıldı. Hekimleriyle, hemşireleriyle, modernliğiyle bu bölgeye sizlere yakışır bir hastaneyi de yıl sonuna kadar açmayı hedefliyoruz. Ağız ve diş sağlığı merkezini iki ay kadar önce gezdim. Hastanenin her şeyinde son derece modern ve ileri teknoloji var. Tüm Kırklareli’liler ağız ve diş sağlığı konusunda aldığı hizmetlerle çok daha farklı olacaklar. Sağlıkta ambulansları ile acil sağlık hizmetleri ile, ambulanslarıyla, ambulans helikopterleriyle, ambulans uçaklarıyla vatandaşlarımıza en iyisiyle ulaşmaya çalıştık. Sizlerin de desteği ile daha iyi hizmetler yapacağız. Bizim insanımız değerli. İnsanımız en iyisine layık. Bizim devlet anlayışımızda İnsanı yaşat ki devlet yaşasın, insanı yücelt ki devlet yüceltsin. Derdimiz Kırklareli’nin bugünlerinin yarından daha güçlü olması.” 
Yapılan konuşmaların ardından Bakan Müezzinoğlu ve beraberindekiler Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nin hizmete soktu. Kesilen kurdelenin ardından açılışa katılanlar yeni binayı gezdi. (Kadir Sinici- Gülcan Kutlu)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here