Sağanak yağış, su baskınlarına neden oldu

0
* Bazı ev ve iş yerlerini su bastı, Bulgaristan’a ulaşımın sağlandığı Dereköy Sınır Kapısı yolu bir süre trafiğe kapandı
HABER MERKEZİ
Kırklareli’de aralıklarla devam eden sağanak hayatı olumsuz etkiledi. Sağanak dolayısıyla, Akalar Mahallesi Söğütlü Deresi taştı. Taşkın nedeniyle bazı ev ve iş yerlerin su bastı. 
Kırklareli İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ile Belediye Ekipleri derede genişletme çalışması yapıyor.
Yağış dolayısıyla ayrıca İstasyon, Karakaş, Karacaibrahim, Pınar ve Bademlik mahallelerindeki bazı caddeler ve sokaklarda da su birikintileri oluştu. İstasyon Mahallesi Öztürk Bulvarı’nda oluşan su birikintisi nedeniyle bazı araçlar yolda kaldı. Bulvar, trafiğe kapatıldı. Yağışa hazırlıksız yakalanan vatandaşlar da pasajlara, otobüs durakları ve dükkanların tentelerinin altına sığındı.
Sağanak nedeniyle, Bulgaristan’a ulaşımın sağlandığı Dereköy Sınır Kapısı yolu yaklaşık 30 dakika trafiğe kapandı. Yol, Karayolları 15. Şube Şefliği ekiplerinin çalışmaları sonucu açıldı.
Kırklareli Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri de cadde ve sokaklardaki lögarları temizleyerek suyu tahliye etmeye çalıştı. Meteoroloji Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, 3 saatte metrekareye 37.8 kilogram yağış düştü. Yağış etkisini sürdürüyor. (aa)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.