Şaban Öğünç İ.Ö.O. binası MEB’e tahsis edilecek

42
Kırklareli’nin Lüleburgaz İlçesi’nde bulunan Şaban Öğünç İlköğretim Okulu’nun bir bölümünün Okul Öncesi Eğitim’e açılmasının istemesi nedeni ile Şaban Öğünç İlköğretim Okulu binalarının Milli Eğitim Bakanlığı adına tahsis edilmesi talebi İl Genel Meclisi’nce kabul edildi.
HABER MERKEZİ
Kırklareli İl Genel Meclisi Kasım ayı ikinci birleşiminde; İl Genel Meclisi’nin 03/10/2011 tarih ve 145 sayılı kararına istinaden, mülkiyeti İl Tüzel Kişiliğine ait, İlimiz Lüleburgaz İlçesi Gündoğu Mahallesi, eski Sakızköy yolu mevkiinde, 673 ada, 8 parselde kayıtlı 3.112,00 m2’lik taşınmaz üzerinde bulunan "Şaban Öğünç İlköğretim Okulu" binasının Milli Eğitim Bakanlığı İlköğretim Genel Müdürlüğü adına tahsis edilmesi talebinin incelenmesi hususunda "Eğitim, Kültür ve Sosyal Hizmetleri Komisyonu" tarafından hazırlanan rapor görüşüldü.
Komisyon Başkanı Enver Tuna okuduğu raporda şu ifadeleri kullandı;
“İl Genel Meclisinin 03/10/2011 tarih ve 145 sayılı kararı ile komisyonumuza havale edilmiş bulunan, mülkiyeti il tüzel kişiliğine ait ilimiz Lüleburgaz İlçesi Gündoğdu Mahallesi, eski Sakızköy yolu mevkiinde 673 ada 8 parselde kayıtlı 3.112,00 m2’lik taşınmaz üzerinde bulunan Şaban Öğünç İlköğretim Okulu binasının Milli Eğitim Bakanlığı İlköğretim Genel Müdürlüğü adına tahsis edilmesi konusunda komisyonumuzca yapılan çalışmalar neticesinde; yukarıda vasıfları belirtilmiş bulunan Şaban Öğünç İlköğretim Okulu iki binadan oluşmaktadır.
İlk binası 1978 yılında 8 derslik olarak yapılmış ve Gündoğdu İlkokulu adı altında eğitim-öğretime açılmıştır. Aynı arsa üzerinde ikinci bina 1991-1992 yıllarında 18 derslik olarak Şaban Öğünç isimli bir hayırsever vatandaş tarafından yaptırılmış ve 1992 yılında eğitim öğretime başlanmıştır. Okulun adı değiştirilerek okulu yaptıran hayırseverin ismini alarak Şaban Öğünç İlköğretim Okulu adını almıştır.
Bahse konu olan okulun, Gündoğdu İlkokulu veya Şaban Öğünç İlköğretim Okulu adı altında ilköğretim genel müdürlüğüne bugüne kadar tahsisi yapılmamıştır.
Lüleburgaz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nden alınan bilgiye göre okulun bir bölümünün Okul Öncesi Eğitime açılması istenmektedir. Tahsis işlemi olmadığı için bu değişiklik yapılamamaktadır.
Bu nedenle Şaban Öğünç İlköğretim Okulu binalarının Milli Eğitim Bakanlığı İlköğretim Genel Müdürlüğü adına tahsis edilmesi komisyonumuzca uygun görülmüştür. İl Genel Meclisinin taktirlerine arz ederiz.”
Okunan rapor sonrasında grup başkanları okunan rapor doğrultusunda olumlu oy kullanacaklarını belirttiler ve rapor oy birliği ile kabul edildi. (cs-vi)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.