Rektör Aykaç kan bağışladı

5
Edirne Kan Bağışı Merkezi ‘Kan acil değil sürekli ihtiyaçtır’ sloganıyla kan bağışı kampanyasına devam ediyor.
HABER MERKEZİ
27 Nisan 2011 Çarşamba günü Kırklareli Üniversitesi (KLÜ) Sağlık Yüksekokulu’nda gerçekleştirilen kan bağışına; Kırklareli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Aykaç katıldı.
Kan bağışında bulunan Aykaç, Kızılay’ın öneminden bahsederek çeşitli açılardan ortaya çıkan sorunlarda ilk yetişen kuruluşun Kızılay olduğunu söyledi.
Aykaç; “Kızılay önemli bir kuruluş birçok zor durumdaki ve çok çeşitli açılardan ortaya çıkan sorunlarda ilk yetişen kuruluş Kızılaydır. Dolayısıyla bu kan bağışı da Kızılayın verdiği önemli hizmetlerden birisidir. Burada Kızılay’a kan bağışını teşvik etmek gayesiyle gelmek istediklerinde biz memnuniyetle kabul ettik. Hocalarımız, öğrencilerimiz ve çevreden insanlar Kızılay’ı bu açıdan desteklesinler. Nice zor durumdaki insan bizim yapacağımız küçük katkılarla hayat buluyorlar. O açıdan önemini bildiğim için bütün arkadaşlarımla birlikte destek veriyoruz. Bende sembolik olarak bu desteğe katılmak istedim” dedi.
Kızılay Kırklareli Şube Başkanı Ruhan Uzunlar Altıntel ‘Kan acil değil süreli ihtiyaçtır’ sloganıyla yola çıktıklarını söyleyerek, Pazartesi gününden bu yana 60 ünitenin üzerinde kan topladıklarını belirtti.
Altıntel, 27 Nisan 2011 Çarşamba günü ise yaklaşık 14 ünite kan topladıklarını belirterek Kırklareli Üniversitesinin kan bağışı konusunda çok yardımcı olduklarını söyledi.
Altıntel; “Kırklareli halkı kan bağışı konusunda bizlere çok destek oldular. Pazartesi gününden beri Kırklareli Üniversitesi fakültelerinde kan toplamaya başladık. Bugün itibariyle yaklaşık 60 üniteyi geçtik. Kırklareli Üniversitesinde başta rektörümüz olmak üzere tüm çalışanları ve öğrencileri ile birlikte her konuda kan bağışı konusunda bizlere çok büyük destek oldular. Gerek vermek istediğimiz eğitimler ve bilinçlendirmelerde destek oldular. Bunların yanı sıra Kırklareli Kızılay şubemiz bizlere çok destek oldu. Tüm Kırklareli halkını da kan bağışına bekliyoruz” dedi. (ue)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here