Raporlar Cuma’ya kaldı

2
* Kırklareli İl Genel Meclisi’nde birçok maddeler hazır olmaması ve eksiklerin bulunması nedeniyle Cuma günkü birleşime bırakıldı. Bazı maddeler ise bir sonraki ay yapılacak olan toplantıya sarktı. 
HABER MERKEZİ 
Kırklareli İl Genel Meclisi Mayıs Ayı’nın 2. Birleşimi 05 Mayıs 2015 Salı günü saat 10.30’da Kırklareli Valiliği Atatürk Toplantı Salonu’nda toplandı. Mayıs Ayı Toplantıları’nın 2. Birleşimi Başkan Av. Cavit Çağlayan’ın başkanlığında Mayıs Ayı 2. Birleşimi’ne ait tutanak özetlerinin meclis üyelerine dağıttırılması ile başladı. Ardından gündemde yer alan konuların görüşülmesine geçildi.
İlk olarak Kırklareli şehir merkezinde yıllardır atıl olarak bekleyen, daha sonra yapılan tadilatla Kırklareli’ye kazandırılan Şeker Depoları’ndaki Konferans Salonu’nun sadece zorunlu giderlerin baz alınarak 01 Temmuz 2015 tarihinden itibaren düzenlenecek etkinlik başına kiralama ücretinin belirlenmesi teklifi görüşüldü. Teklifin okumasının ardından Başkan Çağlayan, Kamu Kurum ve Kuruluşlara farklı, diğer Sivil Kuruluşlara farklı fiyat olması gerektiğini söyledi. Bu madde daha iyi incelenmesi için Plan Bütçe Komisyonu’na havale edildi. Gündemin üçüncü maddesi olan İlimiz Vize İlçesi Soğucak Köy Yerleşik Alanı’nın yeniden tespit edilmesi teklifi görüşüldü. Komisyon adına CHP Lüleburgaz İl Genel Meclisi Üyesi Gürcan Kırım İmar ve Bayındırlık Komisyon Raporunu okudu.
Kırım okuduğu raporda şunları kaydetti;
“İl Genel Meclisi’nin Nisan Ayı Toplantısı 2. Birleşimi’ne ait gündemin 3. Maddesinde yer alan İl Özel İdaresi’nin 20.03.2015 tarih ve 2928 sayılı yazı ile İlimiz Vize İlçesi Kışlacık Köyü’nün köy yerleşik alanının genişletilmesi teklifi hususunda inceleme yapılması konusu İl Genel Meclisi tarafından komisyonumuza havale edilmiştir. Komisyonumuz İl Özel İdaresi’nin ilgili birim yetkilileri ile birlikte söz konusu alanı yerinde incelemiş olup, kurum görüşlerini de gözden geçirerek aşağıdaki bilgilere ulaşmıştır. Komisyonumuz söz konusu köye giderek köy muhtarlığı ile birlikte köyün genel durumunu nüfus yapısını incelemiş olup, köyün göç aldığını, yeni yapılaşmaların olduğunu görmüş ve bu vesile ile genişleme ihtiyacının varlığına kanaat getirmiştir. Komisyonumuzun yapmış olduğu son evler tespiti şöyledir, Hamidiye Köyü’nden Kışlacık Köyü’ne girişte köyün güney istikametinde yolun solunda İsmail İşgöz Benzinliği, Benzinliğin solunda İbrahim Kılıçaydın’ın evi, güneybatı yönünde Mümin Öztürk’ün evi, benzinliğin karşısında ve yolun sağında Mehmet Uludağ’ın evi, köyün içinden geçen eski Demirköy yolunun solunda köyün batı yönünde Süleyman Mümtaz’ın evi, yolun sağında köyün kuzeyinde Ahmet Şen’in evi, Mustafa Yamak’ın evi, Tuncer Yolcu’nun evi, Fehim Şen’in evi, Kuzeydoğu yönünde Mehmet Rüştü İzgüver’in evi, Doğu yönünde Metin Torun’un Ağılı, Metin Atal evi, Abdullah Keskin’in evi. Teknik komisyonun çalışmaları esnasında raporda belirtilen son ev tespitlerinin teknik komisyonca dikkate  alınması   hususunun  uygun olacağı  İmar ve  Bayındırlık Komisyonunca benimsenmiştir.”
Okunan raporun ardından İl Genel Meclisinde bir çok maddeler hazır olmaması ve eksiklerin bulunması nedeniyle Cuma günkü birleşime bırakıldı. Bazı maddeler ise bir sonraki ay yapılacak olan toplantıya sarktı. İl Genel Meclisi’nin Mayıs Ayı 3. Birleşimi bugün 14.30’da başlayacak. (Kadir Sinici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here