Proje için ilk adım atıldı

2
Toptancılar ve Gıda İmalatçıları bir araya toplanacak
* Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) 3. Meslek Grubu Meslek Komitesi tarafından hazırlanan “Kırklareli Toptancılar ve Gıda İmalatçıları Kooperatifi Sanayi Sitesi Projesi” tanıtıldı. Tanıtılan bu proje ile Kırklareli merkez ilçe Pınarhisar, Demirköy ve Kofçaz İlçeleri’nde faaliyet gösteren Toptancılar ile Gıda İmalatçıları’nın bir araya toplanması amaçlanıyor.
HABER MERKEZİ
Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KSTO) 3. Grup Meslek Komitesi Üyeleri; Serhat Güney, Şevket Başgelen, Şükriye Alkan, Uğur Özkök, Yavuz Beğeçaslan, Atilla Akın ve Hüseyin Derem tarafından hazırlanan “Kırklareli Toptancılar ve Gıda İmalatçıları Kooperatifi Sanayi Sitesi Projesi”nin tanıtım toplantısı 09 Ekim 2013 Çarşamba günü saat 14.30’da tanıtıldı.
Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya; KTSO Başkanı Ertuğrul Ziya Çetintaş, Meclis Başkanı Erdoğan Semerci, Yönetim ve Meclis Üyeleri, Banka Müdür ve Temsilcileri, Gıda Toptancıları ile Gıda İmalatçıları katıldı.
KTSO Başkanı Ertuğrul Ziya Çetintaş ve Meclis Başkanı Erdoğan Semerci’nin yaptığı açılış konuşmaları ile başlayan toplantıda sunumu gerçekleştiren Şevket Başgelen amaçlarının oluşturulacak olan bu proje kapsamında Kırklareli’de üretilen malzemelerin markalaşarak Türkiye’nin her yerinde satılabilirliliğini sağlamak olduğunu belirterek slayt sunum eşliğinde gerçekleştirdiği açıklamasında şunları kaydetti:
“3. Meslek Grubu Meslek Komitesi olarak hazırladığımız “Kırklareli Toptancılar ve Gıda İmalatçıları Kooperatifi Sanayi Sitesi Projesi” Kırklareli merkez ilçede kurulu bulunan Küçük Sanayi Sitesi yanındaki mülkiyeti Kırklareli Belediyesi’ne ait Sanayi Siteleri Genişleme Alanı’ndaki 50 dönümlük yerde uygulanacak. 
Gelişmekte olan ülkemizde kalkınmanın ana yolu yerel ve bölgesel küçük imalatların altyapısı çevre düzenlemesi yapılmış Avrupa normlarına uygun organize sanayi alanlarının dışında yerel meslek sitelerinde toplanılmak daha hijyen, çevreye duyarlı üretim alanlarıyla birlikte şehrimize artı değer katarak büyümeyi yakalamaktır. Şehrimiz dışında Trakya bölgesinde Edirne, Tekirdağ, Çorlu, Uzunköprü, Keşan Toptan İmalatçılar Siteleri yapılmıştır. Bölgemizde bir tek şehrimiz bu atılımı yapamamıştır. Biz meslek komitesi olarak bu dönem bu projeyi gerçekleştirerek Kırklareli’mize ve gıda sektöründe faaliyet gösteren üyelerimize güzel bir site armağan etmeyi görev kabul ettik.
Proje; üretim, depolama, lojistik ve dağıtımla ilgili tüm faaliyetlerin ticari temele dayandırılarak bir araya toplandığı, amacı işletmelerin maliyetlerini düşürürken verimi ve üretimin kalitesini arttırmak olan organize bir ticaret merkezidir. Proje; kentte ekonomik ve sosyal gelişime de katkı sağlayarak şehir içi trafiği rahatlatacak ve taşımacılığı hızlandıracaktır. Kentin ihtiyaçlarının ve beklentilerinin karşılanması amaçlanarak, geniş kapsamlı bir vizyonun, sürdürülebilir kalkınma projesidir. Altyapı sistemlerinin gerçekleştirilmesinin yanında bölgesel planlamanın yapılmasıyla, taşımacılık kalitesi ve farklı taşıma türlerinin gerçekleştirilmesinde rol oynayacak bir dağıtım merkezi oluşturulacaktır. Projenin temel amacı, işletmelerin maliyetlerini düşürmek, verimi ve üretimin kalitesini arttırmaktır.
Altyapılı, güvenli ve modern mimarisiyle inşa edilmiş, araç filolarınız için geniş otopark alanları, çevre düzenlemesi ve sosyal tesisleri bulunacak. Binalar arkalı ve önlü bitişik nizam yapılacaktır. Bina yüksekliği 5 metre ve içine rahatça tır girebilecek şekilde olacaktır. Binalar 400 metrekare kapalı alan ve önünde 200 metrekare bahçesi olacak şekilde yapılacaktır. Bahçe duvarları çevrilecektir. Bloklar arasında 15 metre yollar bırakılacaktır. Binalar 2 kat projeli olacak ama bir kat ve duvar olarak bina teslimi yapılacaktır. İnşaatlar kooperatifimiz tarafından olarak yaptırılacaktır. Bina üstleri beton olacaktır. 1. ve 2. Blok Gıda Toptancıları ve Bayii, 3. Blok Pastane ve Unlu Mamuller, 4. Blok Sucuk ve Et Ürünleri, 5. Blok Hardaliye-Boza, 6. Blok Yemek İmalathaneleri, 7. Blok Peynir ve Yoğurt İmalathaneleri, 8. Blok Market Depoları (Yerel). Soğuk Hava Tesisleri Sitemizin en son kısmına şehrimiz ve ilçelerimiz ihtiyacını göz önüne alarak kooperatif üyelerimizin ortak olacağı Peynir, Et, Meyve Sebze olmak üzere 3 bölmeden olacak soğuk hava tesisleri kurulacaktır. Bunun finansmanı için Trakya Kalkınma Ajansı ile iş birliği yapılacaktır.” (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here