Prof. Dr. Aykaç, 58 yabancı uyruklu öğrenci ile bir araya geldi

11
Kırklareli Üniversitesi (KLÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Aykaç ve Rektör
Yardımcısı Gülfettin Çelik’in katılımı ile Rektörlük binası konferans
salonunda 08 Aralık 2010 Çarşamba günü saat 14.00’da KLÜ’de öğretim
gören yabancı uyruklu öğrencilerle tanışma toplantısı düzenlendi.

HABER MERKEZİ

Afganistan’dan 1, Arnavutluk’tan 1, Azerbaycan’dan 3, Bulgaristan’dan 9, Kırgızistan’dan 1, Makedonya’dan 1 ve Türkmenistan’dan 39 olmak üzere  yabancı uyruklu öğrencinin KLÜ’de öğretim gördüğü belirtilirken Fen Edebiyat Fakültesi’nde 8, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde 9, Lüleburgaz Meslek Yüksek Okulu’nda 10, Pınarhisar Meslek Yüksek Okulu’nda 2, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu’nda 6, Sağlık Yüksek Okulu’nda 6, Sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulu’nda 4, Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu’nda 10, Vize Meslek Yüksek Okulu’nda 3 olmak üzere 58 öğrenci hali hazırda öğrenimlerine devam ettiği belirtildi.
Rektör Aykaç yabancı uyruklu öğrencilerle tanışma toplantınsın yapılması gecikmiş bir toplantı olduğunu söyleyerek sözlerine başladı.
Yabancı uyruklu öğrencilerle ilgili eksiklikler olduğunu ifade eden Aykaç en kısa zamanda giderilmesi konusunda çalışmaları arttırdıklarını belirterek;
“Bundan sonra yapacağımız işlerde zaman dikkat ederek geciktirmemeye çalışmamız lazım diye düşünüyorum. Yurt dışından üniversitemize öğrenci gelmesi ilk gündeme geldiğinde büyük bir heyecan duydum. Bunu Trakya’daki 4 üniversite’de Trakya Üniversitesi (TÜ) başta olmak üzere Namık Kemal Üniversitesi (NKÜ) Çanakkale 18 Mart Üniversitesi ve Kırklareli Üniversitesi (KLÜ) olarak bir koordinasyon içinde bu faaliyeti yürüttük. Tabi bu konuda açıkçası konuyla ilgili teşebbüsleri ve faaliyetleri biraz daha ileri safhada olan Trakya Üniversitesi bu çalışmalara öncülük etti. Bizde çok severek ve çok büyük bir arzuyla bu faaliyetlere katıldık ve sizleri üniversitemize ülkemize açıkçası çok arzu ettik. Onun içinde ne gerekiyorsa elimizden ne geliyorsa yapmaya kararlıydık ve halende kararlıyız” dedi. (ue)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.