“Pratisyen Hekim kadrolarına yerleştirme yapılacak”

16
* Kırklareli’de 14 Haziran 2010 tarihinde başlayacak olan Aile Hekimliği Uygulaması kapsamında yapılan yerleştirme sonucunda boşalan Pratisyen Hekim kadrolarına yapılacak olan yerleştirmeler için 26 Mayıs 2010 tarihine kadar başvurulması gerektiği bildirildi.  


HABER MERKEZİ
Kırklareli’de 14 Haziran 2010 tarihinden itibaren uygulanmaya başlayacak olan Aile Hekimliği pozisyonlarından herhangi birine yerleşemeyen veya Aile Hekimliği Uygulaması’na başvurmayan hekimlerin hizmet puanına göre ihtiyaç olan birimlere öncelikle ilçe içi olmak üzere yeniden yerleştirme işlemi yapılacağı bildirildi.
Kırklareli İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Bilgin konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamasında şunları kaydetti:
“İlimiz 14 Haziran 2010 tarihi itibari ile Aile Hekimliği uygulamasına geçeceğinden Aile hekimliği pozisyonlarından herhangi birine yerleşemeyen veya aile hekimliği uygulamasına başvurmayan hekimlerin hizmet puanına göre ihtiyaç olan birimlerimize öncelikle ilçe içi olmak üzere yeniden yerleştirme işlemi yapılacaktır.
Bu yerleştirme işlemine öncelikle aile hekimliği uygulamasının başlaması ile Aile Sağlığı Merkezine/Birimine dönüşecek olan birimlerimizde görev yapan hekimlerin başvurması gerekmektedir. Hizmete halen devam eden birimlerimizde kadrolu olarak çalışmakta olup yer değişikliği talebi olan hekimlerin de başvuruları bu kapsamda kabul edilip değerlendirmeye alınacaktır.
Başvuru formları ekte sunulmuş olup formların en geç 26 Mayıs 2010 tarihine kadar İl Müdürlüğümüze ulaştırılması gerekmektedir. Tercihlerin yapılmasında ihtiyaç olan birimlerimizin dikkatle incelenmesi ve tercihlerin bu yönde yapılması uygun olacaktır.
15 Mayıs 2010 tarihinde yapılan Aile Hekimliği Uygulaması yerleştirme sonucu boşalan Pratisyen Hekim kadroları şu şekildedir;
Kırklareli Merkez İlçe Toplum Sağlığı Merkezi
Kırklareli İl Ambulans Servisi Komuta Kontrol Merkezi
Kırklareli Kanser Erken Teşhis ve Tarama Merkezi
Kırklareli Devlet Hastanesi
Lüleburgaz Toplum Sağlığı Merkezi
Lüleburgaz 1 Nolu Acil Sağlık İstasyonu
Lüleburgaz Devlet Hastanesi
Babaeski Toplum Sağlığı Merkezi
Babaeski Devlet Hastanes
Vize Toplum Sağlığı Merkezi
Vize Devlet Hastanesi
Pınarhisar Toplum Sağlığı Merkezi
Pınarhisar Devlet Hastanesi
Demirköy Toplum Sağlığı Merkezi
Pehlivanköy Toplum Sağlığı Merkezi
Kofçaz Toplum Sağlığı Merkezi
AÇS ve AP Merkezleri ile Verem Savaş Dispanserleri, Toplum Sağlığı Merkezi kadrosu içinde değerlendirilecektir.” (s)

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here