Pointer cinsi köpek domuz kurşunu ile vuruldu

17
Kavaklı Beldesi’nde bir köpek domuz kurşunu ile vuruldu.

HABER MERKEZİ

Kırklareli’ne bağlı Kavaklı Beldesi’nde, gazetemiz muhabiri Ufuk Ertop’a ait ‘Pointer’ cinsi köpeği kişi veya kişiler tarafından haince domuz kurşunu ile vurularak katledildi.
Alınan bilgilere göre, geçtiğimiz gün Ufuk Ertop’un dedesi Hasan Ertop’un bahçesinde kulübesine zincir ile bağlı olarak duran ‘Pointer’ cinsi köpek, nedeni bilinmeyen bir sebepten dolayı kişi veya kişiler tarafından haince domuz kurşunu ile vurularak öldürüldü.
-Olay-
Gazetemiz Muhabiri Ufuk Ertop, yaptığı açıklamasında, dedesi ve babaannesi Ertop’un Lüleburgaz’da olduğu sırada Pazar günü sabahın erken saatlerinde olayın olabileceğini belirtti.
Her akşam ve sabah yemek verilmek için köpeğin yanına gidildiğini ifade eden Ertop, cumartesi akşamı köpeğin sağ olduğunu, yemek ve su verdiğini o şekilde bağlı olarak bıraktığını ancak Pazar günü sabahın erken saatlerinde gidildiğinde köpeğin domuz kurşunu sıkılarak öldürüldüğünü söyledi.
Köpeğin kulağında ve sırtında başka bir köpek ile boğuşma izlerinin olduğunu ifade eden Ertop, sabahın ilk ışıklarında avlanmaya çıkan avcıların köpekleri ile boğuştuğunu, bu sıra avcı tarafından vurulabileceğini iddia etti.
* “Bunu bir insan yapmış olamaz”
Kırklareli Sokak Hayvanları Koruma Derneği Başkanı İlhan Ardalı, meydana gelen olayla ilgili “Bunu bir insan yapmış olamaz” dedi.
Bir köpeği öldürmenin insan işi olmadığını, köpeği öldürenin ise insan olmadığını söyleyen Ardalı, Gazetemiz Muhabiri Ufuk Ertop ile telefonda yaptığı konuşmasında şunları kaydetti;
“Olayda geçen köpeği görmedim. Anlattığınız kadarıyla biliyorum ve bu bir vahşettir. İki köpek kavga ediyor olsa bile bu şekilde köpek ayrılamaz. Bu bir caniliktir, bunu yapan bir insan olamaz. Elinde tüfek var diye, kullanmak zorunda değildir. Bu işi yapan cani kişi veya kişilerin bulunması için gerekli çalışmalar yapılarak, cezasının verilmesi için Kırklareli Sokak Hayvanları Koruma Derneği olarak elimizden geleni yapacağız.”
Muhabir Ertop ise, konu ile ilgili gerekli bütün merciler ile görüşerek, gereğinin yapılması için müracaatlarda bulunacağını söyleyerek; “Köpeğimi öldüren kişi veya kişiler bunun hesabını verecek. Canlı bir şeyi öldürmek bu kadar mı kolay? Benim bahçemde kulübesinde bağlı olan bir köpeği kim ne hakla vurabilir. Bu aynı zamanda haneye tecavüzdür. Bu işi yapan her kim ise, bunun cezasını en ağır şekilde ödemesi için elimden gelen her şeyi yapacağım” diyerek sokak hayvanlarına saldırıda bulunarak haince katleden kişi veya kişileri kınadı. (ue)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.