Plan ve Bütçe Komisyonu Üye Seçimi’nde CHP Grubu tartıştı

5
Kırklareli İl Genel Meclisi’nin Haziran Ayı Toplantıları’nın 2. Birleşimi 3 Haziran 2014 Salı günü saat 10.30’da Kırklareli Valiliği Toplantı Salonu’nda yapıldı.
HABER MERKEZİ
Kırklareli İl Genel Meclisi’nin Haziran Ayı Toplantıları’nın 2. Birleşimi 3 Haziran 2014 Salı günü saat 10.30’da Kırklareli Valiliği Toplantı Salonu’nda yapıldı.
Gündemdeki maddelerin görüşülmesine geçilmeden önce MHP Vize Meclis Üyesi Sadık Aykanat söz alarak, Vize İlçesi’nin Develi-Hasboğa arasındaki 6 kilometrelik stabilize yolun, 2015 Yatırım Programı’na alınarak asfalt kaplanması teklifinde bulundu. Aykanat, bu yolu Evciler, Sergen, Soğucak ve Hasboğa Köyleri’nin ürünlerini depolara götürmekte kullandığını bu sebeple de bu yolun asfaltla kaplanmasının çok önem arz ettiğini belirtti.
Ardından gelen teklif üzerine İl Encümeni ile Plan ve Bütçe Komisyonları’nda üye değişimi yapıldı. Boşalan üyelikler için seçim yapıldı. İl Encümeni’ne aday olan Av. Cavit Çağlayan 14 oy, Serdar Dura 10 oy aldı. Av. Cavit Çağlayan İl Encümen Üyesi oldu.
Daha sonra Plan ve Bütçe Komisyonu’nda CHP kontenjanından boşalan ismin yerine yeni ismin seçilmesine geçildi. CHP Grubu tarafından verilen arada belirlenen isim ile seçimin yapılacağı sırada önerilen ismin farklı olması sonucu CHP Grubu Üyeleri arasında arasında kısa süreli tartışma yaşandı. Tartışmanın ardından Bora Terzi’nin ismi önerildi. Yapılan oylamada Bora Terzi 15 Evet, 9 Red oy aldı.
Kırklareli İl Genel Meclisi’nin Haziran Ayı Toplantıları’nın 2. Birleşimi, gündemde yer alan diğer maddelerin bazılarının komisyonlara havalesi, bazılarının da okunan raporların onaylanması ile sona erdi. (Savaş Eskici) 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here