“PKK Terör Örgütü ile masaya oturmadık, taviz vermedik”

10
AK Parti Kırklareli Milletvekili Av. Şenol Gürşan, “Anneler Günü”nü kutladı, çözüm sürecini anlattı
* Kırklareli Şehit ve Gazi Aileleri Yardımlaşma Derneği’ni ziyaret eden AK Parti Kırklareli Milletvekili Av. Şenol Gürşan, şehit ve gazi annelerinin “Anneler Günü”nü kutlayarak, çözüm süreci ile ilgili bilgiler verdi.
HABER MERKEZİ
Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Kırklareli Milletvekili Av. Şenol Gürşan, eşi Cemile Gürşan ve parti teşkilatıyla birlikte Kırklareli Şehit ve Gazi Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’ni ziyaret etti.
11 Mayıs 2013 Cumartesi günü saat 10.30’da yapılan ziyarette AK Parti Kırklareli Milletvekili Av. Gürşan, şehit ve gazi annelerinin “Anneler Günü”nü kutlayarak; “Annelerimizin Anneler Gününü kutluyorum. Anneler Günü vesilesiyle şehit ve gazi yakınlarımızı ziyaret etmek ve anneler günlerini kutlamak istedik. Özellikle şehit ailelerimizle bu güzel duyguyu paylaşalım istedik. Bizlerde onların çocuklarıyız. Vatanımızın milletimizin daha iyi yerlere gelmesi için hep beraber el ele çaba sarf ediyoruz” dedi.
* “PKK Terör Örgütü ile masaya oturmadık, taviz vermedik”
Çözüm süreci ile ilgili olarakta açıklamalarda bulunan AK Parti Kırklareli Milletvekili Av. Şenol Gürşan, yaklaşık 4 aydır hiçbir şekilde şehit cenazesi haberlerinin gelmediğini, bir damla bile kan akıtılmadığını söyleyerek; “30 yıldan beri bu ülke terörden çok çekti” dedi.
Yapılan çözüm süreci ile ilgili hiçbir şekilde PKK Terör örgütleriyle masaya oturulmadığını ve hiçbir konuda taviz verilmediğini ifade eden Gürşan; “Herkes çözüm sürecine ilişkin birşeyler söylüyor. Bilende konuşuyor bilmeyen de. Bu ülkede akıtılan kanın durması, bundan sonra da bu milletin, vatanın evlatlarının ölmemesi için birilerinin buna dur demesi lazımdı. Burada Sayın Başbakanımız büyük bir sorumluluk aldı. Yaklaşık 4 aydan bu yana şehit cenazelerimiz gelmiyor. Milletimizin kafası karıştırılması adına bunun karşısında ne tavizlerin verildiği soruluyor. Şu net ve açık hiç kimseye taviz verildiği yok. Biz zaten AK Parti iktidara geldiğinden bu yana ülkemizin demokratikleşmesi için sivil ve meclis iradesinin hakim olması için Türkiye’nin her tarafında bir takım düzenlemeler yaptı. Bugüne kadar yapılan düzenlemeleri gözden geçirdiğimiz zaman bu anlamda atılan adımlar net bir şekilde görülüyor. Milletin kafasını bulandırmak için “Ülke bölünüyor, parçalanıyor ne gibi tavizler veriliyor” deniyor. Bunların hiç birisi söz konusu değildir. 70 milyon bu ülkeyi oluşturan millet kavramı içerisine giren içerisinde Türk’ü, Kürt’ü, Laz’ı, Çerkez’i çok farklı etnik kökenler ama aynı inanca sahip insanlar var. Bu insanlar Çanakkale’de, Sarıkamış’ta, İstiklal Harbi’nde birlikte mücadele ederek, koyun koyuna şehit düştüler. Düşmana karşı mücadele ederken, düşman kimsenin nüfus kâğıdına; “Bu Türk mü? Laz mı? Kürt mü?” diye bakmadı. 
30 yıldan beri bu ülke terörden çok çekti. Hem maddi olarak hem manevi olarak. Bir sürü canımız gitti ve bu memlekete yaklaşık 400 milyar dolar kadar da maliyet oldu. Bu parayla birçok Boğaz Köprüsü, Hastane, Okul yapılabilirdi. Birileri hem maddi hem de manevi anlamda akan kandan rant sağlamak için sürekli bunun üzerine gittiler. Devletin teröristlerle pazarlık yaptığını söylüyorlar. Kimsenin teröristlerle pazarlık yaptığı yok” dedi. Ziyarette Parti İl Başkan Yardımcısı Ertan Özbek ve parti üyeleri de yer aldı. (Ufuk Ertop)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here