Piknikçilere yangın uyarısı

6
* Kırklareli Orman İşletme Müdürü Nüfer Yavuz, yaz aylarının gelip havaların ısınması ile birlikte vatandaşların kırlara çıkarak piknik yaptıklarını, yapılan bu pikniklerde yakılan ateşlerin yangınlara sebep olabileceğini belirtti. Yavuz; “Piknik alanlarında ateşi söndürmedikleri için yangına neden olan vatandaşlara tazminat davası açılmaktadır” dedi.
– Kırklareli Orman İşletme Müdürü Yavuz:
– "Vatandaşlarımız piknik alanlarında yaktıkları ateşleri daha sonra söndürmeli"
Yavuz; “Piknik alanlarında yakılan ateşler yangınlara neden oluyor”
HABER MERKEZİ
Kırklareli Orman İşletme Müdürü Nüfer Yavuz, yaz ayları ile birlikte ısınan havalarla beraber vatandaşların piknik alanlarına çıktıklarını ve bu alanlarda yaktıkları ateşleri, işleri bittikten sonra söndürmemeleri halinde yangınların çıkabileceğini belirterek vatandaşlara uyarıda bulundu.
Piknik alanlarında yakılan ateşlerin söndürülmeden bırakılması sonucunda çıkabilecek yangınlar sonucunda büyük kayıpların yaşanabileceğini ifade eden Kırklareli Orman İşletme Müdürü Nüfer Yavuz,  Piknik amacıyla uzun uğraşlar sonucu yakılan ateşin, piknik sonrasında kolay bir şekilde söndürülebileceğini ifade eden Yavuz, ateş söndürülmeden bölgeden uzaklaşmanın yanlış olduğunu belirterek;
“Yaz aylarında piknikçilerin yanık halde bıraktıkları ateş nedeniyle çok sayıda yangın çıkıyor."Orman İşletme Müdürlüğü olarak vatandaşlarımızı sürekli bilgilendirmeye çalışıyoruz. Yaz aylarının gelmesiyle çıkan yangın sayısı da artıyor. Vatandaşlarımız piknik alanlarında yaktıkları ateşleri daha sonra söndürmeli. Piknikçilerin her yerde de ateş yakması doğru değil. Piknik için ayrılmış bölgeler mevcut. Güvenli yerlerde piknik yapılıp, ateş yakılır ve sonrasında ateş söndürülürse hiçbir sıkıntı çıkmaz. Vatandaşlarımızdan bu konuda duyarlı olmalarını istiyoruz. Piknik alanlarında ateşi söndürmedikleri için yangına neden olan vatandaşlara tazminat davası açılmaktadır. Bu sebeple vatandaşlarımız piknik alanlarını yaktıkları ateşlerin mutlak suretle söndüğünden emin olduktan sonra ayrılmalıdırlar” dedi. (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here