Pijamalı Adamlar Kaynarca’daydı

7
* “Kim akıllı kim deli? Nasıl ayırt etmeli? İçerdekiler mi daha deli, yoksa dışardakiler mi?” sorusunu soran Pijamalı Adamlar, Kaynarca’da muhteşem bir oyna imza attılar 
HABER MERKEZİ 
Kırklareli merkez ilçeye bağlı Kaynarca Belediyesi’nin Kültür Etkinlikleri kapsamında “Pijamalı Adamlar” adlı oyun sahnelendi. Günümüz olaylarını mizahi bir dille anlatan Pijamalı Adamlar Tiyatro Oyunu Kaynarca Belediye Düğün Salonu’nda sahnelendi. Günümüzde yaşanan olayları mizahi bir dille anlatırken seyirciye sahneden ayna tutan oyunda, aslında günümüzde insanların delilik sınırında yaşadığı gözler önüne seriliyor. 9 Eylül Üniversitesi Tiyatro Oyunculuk Bölümü’nden mezun olan Necmi Yapıcı’nın yazıp yönettiği oyunda, Necmi Yapıcı, Ceyhun Fersoy, Erdem Baş, Cem Aksakal, Murat Ergür, Faruk Sofuoğlu ve Ufuk Yapıcı rol alıyor.
* Muhteşem Şovlarıyla Kaynarcalıları büyülediler
Ünlü oyuncu Necmi Yapıcı’nın yazıp yönettiği ve oyunculuğunu da yaptığı tiyatro gösterisinde Yapıcı’nın yanı sıra, Ceyhun Fersoy, Erdem Baş, Cem Aksakal, Murat Ergür, Faruk Sofuoğlu ve Ufuk Yapıcı da muhteşem performanslarıyla izleyenleri büyüledi. Günümüzde insanların aşktan, trafikten, siyasetten, yalandan ve yaşam koşullarının zorluğundan nasıl delirdiklerini anlatan oyun, 7 kişilik oyuncu kadrosuyla Kaynarcalılara unutulmaz bir akşam yaşattı.
* “Hem güldük hem düşündük”
Gecenin sonunda seyirci tarafından ayakta alkışlanan oyuncular, Kaynarca halkı ile kendilerini buluşturan Kaynarca Belediye Başkanı Serdar Türker’e teşekkürlerini sundu.
Gecenin sonunda bir açıklama yapan Türker; “Ülkemizin muasır medeniyetler seviyesine ulaşması, hukukun üstünlüğünün sağlanması ve emeğe saygı gösterilmesi için sanata sahip çıkmalıyız. Doğruların alkışlandığı, yanlışların demokrasi içerisinde tartışılabildiği sanatı, mutlaka Türkiye’de egemen kılacağız” dedi. 
Sözlerine devam eden Türker, Tiyatro Oyunu’nu beğendiğini ifade ederek; “Güzel bir oyundu. Hem güldük hem düşündük. İnşallah o düşüncelerimizi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyet’in değerleriyle yaşatarak, Türkiye’ye sahip çıkacağız” diye konuştu. (Kadir Sinici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here