Pastırma Yazı geliyor

22
Son bir hafta nerdeyse kışı yaşayan Kırklareli ısınmaya başlıyor. Çarşamba gününden itibaren 15 derece birden düşen hava sıcaklığı ile birlikte gündüz 10 derecenin altına düşün sıcaklıkla……
HABER MERKEZİ
Son bir hafta nerdeyse kışı yaşayan Kırklareli ısınmaya başlıyor. Çarşamba gününden itibaren 15 derece birden düşen hava sıcaklığı ile birlikte gündüz 10 derecenin altına düşün sıcaklıkla birlikte kışı yaşayan ve yağan kuvvetli yağmurla birlikte soğuk havanın etkisine giren Kırklareli rüzgarın kesilmesi ve havanın açılmasıyla birlikte yazdan kalma günleri yaşamaya başladı. Yaklaşık 1 hafta kalan soğuk hava etkisiyle doğalgaz vanalarını açan ve sobaları kuran vatandaşlar, aniden gelen soğuk hava dalgasıyla neye uğradığını şaşırdı. Yaklaşık 1 ay önce okulların açılmasıyla ekonomik olarak biraz zorlanan vatandaşlar birde aniden bastıran kışla birlikte odun, kömür derdine düştüler. Kurban Bayramı’na sayılı günlerin kaldığı şu günlerde meteorolojiden vatandaşlara müjdeli haber geldi.
Yapılan son değerlendirmeye göre soğuk hava dalgası ülkemizi terk ediyor ve onun yerine ılık hava dalgası geliyor. Cuma günü 9 gün tatile girecek olan Kırklareli’de mevsim normallerinde bir hava olması bekleniyor.
Önümüzdeki 5 gün Kırklareli’de hava durumunun şu şekilde olması bekleniyor:
10 Ekim Perşembe, en yüksek hava sıcaklığı 23 derece, en düşük hava sıcaklığı 8 derece, rüzgar güneyden 11 km. ve parçalı bulutlu
11 Ekim Cuma, en yüksek hava sıcaklığı 24 derece, en düşük hava sıcaklığı 9 derece, rüzgar güneybatıdan 11 km. ve parçalı bulutlu.
12 Ekim Cumartesi, en yüksek hava sıcaklığı 24 derece, en düşük hava sıcaklığı 10 derece, rüzgar güneydoğudan 12km. ve parçalı bulutlu.
13 Ekim Pazar, en yüksek hava sıcaklığı 22 derece, en düşük hava sıcaklığı 9 derece, rüzgar güneydoğudan 11 km. ve parçalı bulutlu.
14 Ekim Pazartesi, en yüksek hava sıcaklığı 20 derece, en düşük hava sıcaklığı 8 derece, rüzgar güneydoğudan 5 km. ve parçalı bulutlu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here