“Park Sorunu’nu Katlı Otopark çözer”

9
Vatandaşlar Kırklareli merkez ilçe nüfusunun son yıllarda gözle görülür oranda artması ile birlikte baş gösteren araç park sorununun Katlı Otoparkların yapılması ile çözüleceğini ifade ediyorlar. 
HABER MERKEZİ 
Kırklareli Merkezinde bulunan Minibüs taşımacılarına ait Duraklar işgal ediliyor.
Kırklareli Merkez’de nüfusun 70 bin kişiye bulması üzerine toplu taşımacılığında artması ile birlikte trafikte sıkıntıların büyümesine sebep oldu. Kırklareli merkezinde şehir içi minibüs duraklarında yapılan parkların yolcu indirme ve bindirmede aksamalara neden olduğu açıkça görülmeye başlandı. Özel araçların bu yerleri normal bir park yeri gibi kullanmasından dolayı Minibüs şoförleri yolcularını yolda indirmek zorunda kaldıklarını dile getiriyor.
Bununda büyük bir tehlike arz etmesine karşın başka çareleri olmadığını dile getiren şoförler şunları kaydetti: “Özel araçların şehir içi minibüs durağı işgal ederek park etmesi sebebiyle durak yerine girmiyoruz. Mecburen durağın olduğu yerde trafiği aksatmak pahasına durmak ve yolcumuzu alıp indirmek zorunda kalıyoruz. Bu problemlerin tek çözümü halkımızın daha duyarlı olması minibüs durak yerlerine araçlarını park etmemesidir. Durakların dışında yolcu indirmemiz veya bindirmemiz yasak. Bu yüzden cezai yaptırım uygulanıyor. Bu yüzden herkesi daha duyarlı olmaya davet ediyoruz” dediler. Buna karşın Özel Araç sürücüleri de konuya ilişkin olarak şunları kaydetti: “Park yeri vardı da biz mi park etmedik? Kırklareli’ne otopark sorunu çok fazla. Bugüne kadar hiçbir projenin içerisinde Otopark olmadığını biliyoruz. Bununla ilgili olarak bir çözüm bulunması gerekiyor. En çok ihtiyaç duyulanların başında çok katlı otopark ancak bu çözüldüğü zaman bu konuda rahatlama olur” dediler. (Serkan Koçtürk)  

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here