Paralı Park Devri yarın başlıyor

9
Kırklareli Belediye Meclisi’nin 01 Eylül 2009 tarih ve 9/100 sayılı kararına istinaden; şehrimizdeki trafik karmaşasını düzenlemek, hava ve çevre kirliliğini en aza indirmek ve ticari yaşamı kolaylaştırmak amacı ile yarından itibaren şehrimizin bazı caddelerinde Parkmetre Uygulaması’na geçiliyor.


* HABER MERKEZİ
Kırklareli Belediye Meclisi 2009 yılının Eylül ayında yaptığı toplantısında görüştüğü Çeşitli İşler Komisyonu’na havale edilen şehrimizin bazı caddelerinde Parkmetre Uygulaması’nı yarından itibaren 08.30-20.30 saatleri arasında uygulanmak üzere hayata geçiriyor. Uygulama ile şehrimizde Paralı Park Devri’de başlamış olacak.
Parkmetre Uygulaması; Karaumur Caddesi-Hastane Caddesi, Zincirlikuyu Caddesi, Kuyumcular Sokağı-Şükrü Nail Sokağına kadar, Mustafa Kemal Bulvarı-Ambarlar Sokağına kadar, Belediye binası önünden-Sanayi Sitesi bitimine kadar (Karagöz Parkı, Adliye tarafı hariç), Fevzi Çakmak Caddesi (sağ taraf), Vilayet Meydanı-Hasanpaşa Caddesi bitimine kadar, Cumhuriyet Meydanı-Yayla Namazgah Caddesi arası, Cumhuriyet Caddesi-Hasanpaşa Kavşağı’na kadar dönüşümlü olarak yapılacak.
Kırklareli Belediyesi tarafından Parkmetre Uygulaması’nda 18 kişi görev alacak. Parkmetre Uygulaması yaz aylarında 08.30-20.30 saatleri, kış aylarında ise 08.00-17.00 saatleri arasında uygulanacak.
* Esnafa ve Toptancı araçlarına “Aylık Abonelik” imkanı
1 ay geçerli olacak aylık abonelik aracı olan esnaflara ve toptancılara uygulanarak Kırklareli Belediyesi Tahsilat Servisi’nde aylık peşin ödeme yapılarak, Abone Kartı verileceği belirtildi. ‘Parkmetre Uygulaması’ kapsamında toptancılarda aracını her yere çekebilme, esnaflarda dükkan önünde kiralanan parsellere çekebilme hakkına sahip olduğu, başka yere park sonucu ücret alınacağı ve uygulamanın şehir içindeki araç trafiğini rahatlatmak olduğu bildirildi.
Ticari yaşamı kolaylaştıracak olan uygulama fiyatları şu şekilde açıklandı;
* 0–15 dakikası: 0,50 TL
* 1 saate kadar: 1 TL
* 2 saate kadar: 2 TL
* 2 saatten daha fazla: 5 TL
* Aylık Abonelik: 30 TL (ue-s)

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here