Paletli Acil Yardım Ambulansı tahsis edildi

4
* Sağlık Bakanlığı tarafından 112 Acil Sağlık Hizmetleri’nde kullanılmak üzere Kırklareli İl Sağlık Müdürlüğü’ne 1 adet paletli acil yardım ambulansı tahsis edildi.

HABER MERKEZİ
Kırklareli İl Sağlık Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada Sağlık Bakanlığı’nca 112 Acil Sağlık Hizmetlerinde kullanılmak üzere 1 adet Paletli Acil Yardım Ambulansı tahsis edildiği belirtilerek şunlar kaydedildi:
“Sağlık Bakanlığı tarafından112 Acil Sağlık Hizmetlerinde kullanılmak üzere İlimize tahsis edilen, 1 adet Mitsubishi Pajero marka 4×4 çekişli tam donanımlı ve Paletli Acil Yardım Ambulansı Müdürlüğümüzce teslim alınmıştır.
Her türlü hava ve yol şartlarında görev yapmak üzere hazırlanan ambulans, Şoklama Cihazı (Defiblatör), Seyyar El Aspiratörü, Oksijen Dağıtım Cihazı ve Aspiratörü, EKG Cihazı, Tıbbi Sırt Çantası, Sedye ve diğer teknik özelliklere sahiptir. Aynı zamanda yaz aylarında paletleri sökülüp lastik takarak arazi şartlarına uygun şekilde hizmet verecektir.
Özellikle kış aylarında  Kırklareli’nin kırsal alanında yaşayan halkın yoğun kış şartlarında acil durumlarda kendilerine ulaşmak için zaman zaman yaşanabilecek sorunların bertaraf edilmesi adına tahsis edilen paletli 112 Acil ambulansının gelmesi ile birlikte, mevsim şartları ne olursa olsun halka daha rahat ulaşılıp acil sağlık hizmetinin en iyi şekilde verilmesine devam edilecektir.” (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here