Palabıyık; “Büro Memur-Sen kazanımların adresidir”

9
Büro Memur-Sen Kırklareli İl Temsilciliği yönetim kadrosu 23 Ekim 2013 Çarşamba günü akşam yemeğinde bir araya geldi. Büro Memur-Sen İl Yönetim Kurulu, Kurum Temsilcileri ile bazı Kamu Kurumlarının …….
HABER MERKEZİ
Büro Memur-Sen Kırklareli İl Temsilciliği yönetim kadrosu 23 Ekim 2013 Çarşamba günü akşam yemeğinde bir araya geldi. Büro Memur-Sen İl Yönetim Kurulu, Kurum Temsilcileri ile bazı Kamu Kurumlarının amirlerinin davetli olarak katıldığı yemekte konuşan İl Temsilcisi Özgür Palabıyık, sendikal çalışmalardan bahsetti.
Büro Memur-Sen’in kamu çalışanlarının desteği ile büyümeye devam ettiğini belirten Palabıyık bunun temelinde elde ettikleri kazanımların olduğunu belirterek; “Yıllardır yetkili olmamamıza rağmen 4/C’lilerin sendikalı olması, promosyonların kamu çalışanlarına dağıtılması, memuriyete geçen uzman erbaşlara terfi hakkı verilmesi, görevde yükselme sınavına katılım kapsamının genişletilmesi gibi birçok kazanıma imza attık. Büro Memur-Sen kazanımların adresidir. Kazanımlarımız sayesinde hızla büyüdük ve geçtiğimiz yıl genel yetkili sendika olduk. Bu yılda genel yetkimizi devam ettirerek ilk defa toplu sözleşme masasına oturduk. Toplu sözleşme masasında yıllardır alınamayan hakları aldık" dedi.
* “Toplu zösleşmeden doğan kazanımlar artacak”
Toplu sözleşme kazanımlarının önemine vurgu yapan Palabıyık; "2002 yılından bu yana ilk defa taban aylığa 175 lira zam aldık. Bu sadece maaş artışı değil, emekli ikramiyesi ve emekli maaşı artışı anlamına gelmektedir. 175 lira taban aylık artışı emekli ikramiyelerine 5 bin 250 lira artış getirmektedir. Sendikalara üye olmalarının yolunu açtığımız 4/C’lilerin aile yardımı almasını sağladık. Aile yarımıyla birlikte 4/C’lilerin maaşlarında eğitim durumuna göre yüzde 40’lara varan artış oldu. IMF ile yapılan anlaşmalar çerçevesinde kaldırılan servis hakkı 12 yıl aradan sonra sendikamız sayesinde geri geldi. Fazla mesai ücretlerinin ödenmesi için yasal düzenleme yapılması konusunda mutabakata vardık. Emanet memurlarının iş riski zammının bir derece arttırılması, icra memurlarının özel hizmet tazminatına 5 puan ilave edilmesi, Gelir İdaresi Başkanlığı ve Sosyal Güvenlik Kurumu’nda gezici görev verilen memur ve hizmetlilere seyahat kartı verilmesi, seçim zamanlarında görev yapan Nüfus Genel Müdürlüğü’nde çalışan memurlara fazla mesai ücreti ödenmesi ise sendikamızın elde ettiği diğer kazanımlar. Bu kazanımları önemsiyoruz." diye konuştu.
* “Kazanımlar daha da artacak”
Kazanımların artarak devam edeceğinin altını çizen Palabıyık, sözlerini şöyle sürdürdü: "Biz oturarak, yılın belirli zamanlarında sendikacılık yapmıyoruz. Yılın 365 günü mücadele ederek sendikacılık yapıyoruz. Mücadelemiz sayesinde kazanımlarımız daha da artacak. Bundan kimsenin şüphesi olmasın"
* “Kırklareli’de hedefimiz 400 üye ile Şube olmak”
Kırklareli’nde görev yapan kamu çalışanlarıyla yakından ilgilendiklerini belirterek onların sorunlarını çözmek için ellerinden geleni yaptıklarını ve iki yüzün üzerinde üye ile ilin en büyük sivil toplum kuruluşları arasında yer aldıklarını ifade eden Palabıyık; "Gece gündüz demeden ilimizdeki kamu görevlilerinin en iyi şartlarda çalışması için mücadele veriyoruz. Bu mücadelemiz sayesinde şu anda üye sayımız 200’ün üzerine çıktı. Büro Memur-Sen Kırklareli Temsilciliği olarak bu rakamı yeterli görmüyoruz. Hedefimiz en kısa zamanda üye sayımızı 400’e çıkarmak. İnşallah bu rakama ulaşacağız" diye konuştu. (Serkan Köçtürk)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here