Özgüven; “Gençlik Merkezleri çok faydalı oluyor”

10
Gençlik Hizmetleri ve Spor Bakanlığı 2011 yılında, gençleri kötü alışkanlıklardan uzak tutmak ve Türkiye ye iyi bir gelecek sunmak amaçlı gençlik merkezleri adında proje başlattı.
HABER MERKEZİ
Gençlik Hizmetleri ve Spor Bakanlığı 2011 yılında, gençleri kötü alışkanlıklardan uzak tutmak ve Türkiye ye iyi bir gelecek sunmak amaçlı gençlik merkezleri adında proje başlattı. Gençliğin kişisel ve sosyal gelişimini destekleyici politikaları tespit etmek, farklı genç gruplarının ihtiyaçlarını da dikkate alarak gençlerin kendi potansiyellerini gerçekleştirebilmelerine imkân sağlamak, karar alma ve uygulama süreçleri ile sosyal hayatın her alanına etkin katılımını sağlayıcı öneriler geliştirmek ve bu doğrultuda faaliyetler yürütmek.  Bu faaliyetleri yürütmek içinde Türkiye genelinde gençlik merkezleri açılarak, geliştirilmeye devam ediliyor.
Kırklareli’de de ilk başta sadece yaz aylarında, Yaz Spor Okulu olarak başlayan faaliyetler ve kurslar, artık Gençlik Merkezi adı altında ve her mevsimde devam edecek. Birçok branşta açılan kurslar, ücretsiz ve halkın her kesimine açık. Kurslar profesyonel hocalar tarafından veriliyor.
Kırklareli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Taner Özgüven yaptığı açıklamasında şunları kaydetti:
“Gençlerimizi kötü alışkanlıklardan uzak tutmak amacıyla yapılan bu proje çok başarılı oldu. Kurslarımızın ücretsiz olmasıyla da maddi durumu yetersiz olan aileler, çocuklarını spora yönlendiremiyordu,  çocuklarda başka arayışlar içine giriyordu. Özellikle yaz aylarında tatile gidemeyen aileler ve çocuklar için çok faydalı oldu. 14 branşta açtığımız kurslara kayıtlar umduğumuzdan çok üstünde.
Kırklareli merkez ve ilçelerinde şuana kadar açtığımız kurslar ve kayıtları şu şekilde; Basketbol 350, Jimnastik 230, Tenis 240, Voleybol 220, Satranç 150, Futbol 185, Atıcılık 70, Masa Tenisi 80, Atletizm 50, Badminton 50, Judo 50, Güreş 30, Plates 20 Kişi olmak üzere toplam 2 bin 425 kişi kayıt yaptırdı. Bütün Branşlara da kayıtlarımız devam ediyor.” (Selçuk Vurucu) 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.