“Özgürlük İçin 10 Milyon İmza” Kampanyası başlatıldı

18
* Eğitim-Bir-Sen Kırklareli Şube Başkanı Kılıç; “Okullardaki kılık-kıyafet özgürlüğünü takdir ediyoruz, derse ve okula tanınmış ayrıcalığın ve özgürlüğün öğrencilerin ve öğretmenlerin tamamına tanınmış bir hak olmadığını; okula ve derse özgürlük tanıyan anlayışın, bireyi görmezden gelmemesi gerekmektedir” dedi.
HABER MERKEZİ
Eğitim-Bir-Sen Kırklareli Şube Başkanı Bülent Kılıç “Özgürlük İçin 10 Milyon İmza” Kampanyası başlatıldığını söyledi.
Memur-Sen tarafından kılık-kıyafet özgürlüğü için başlatılan “Özgürlük İçin 10 Milyon İmza” Kampanyasına Eğitim-Bir-Sen Kırklareli Şube Başkanlığı olarak destek verdiklerini ifade eden Eğitim-Bir-Sen Kırklareli Şube Başkanı Bülent Kılıç, kampanyayı sona kadar desteklediklerini belirtti.
Vatandaşlardan da ‘Özgürlük İçin 10 Milyon İmza’ kampanyasına destek beklediklerini bildiren Kılıç, 30 gün sürecek olan kampanya ile ilgili toplanacak imzaların Başbakanlığa gönderileceğini söyledi.
Kılıç konu ile ilgili yaptığı açıklamasında şunları söyledi;
“Kamu Kurum ve Kuruluşlarında çalışan Personelin Kılık ve Kıyafetine Dair Yönetmeliğin darbeci zihniyetin bir kalıntısıdır. Çalışanların saç tarama şekline, ayakkabı modeline, etek boyuna, gömlek yakasına, bıyığına, favorisine ve süveterine karışan bu yönetmeliğin bir an önce kaldırılmasını istiyoruz. Okullardaki kılık-kıyafet özgürlüğünü takdir ediyoruz, derse ve okula tanınmış ayrıcalığın ve özgürlüğün öğrencilerin ve öğretmenlerin tamamına tanınmış bir hak olmadığını; okula ve derse özgürlük tanıyan anlayışın, bireyi görmezden gelmemesi gerekmektedir. Özgürlüğün herkese tanınması beklentisine karşılık verilmesi gerekmektedir.
Referandumda kadınlara ayrıcalık hakkı onaylanmıştır. Kamuda kadınlar kategorize edilmekte ve kadınlar arası ayrımcılık uygulanmaktadır. Ülkenin hür ve eşit bütün yurttaşları aynı hakları kullanamamakta, kadın-kadın eşitsizliğine neden olunmakta, özellikle inancı gereği başörtüsü takan kamu çalışanlarına zorla başları açtırılmakta ve bu uygulamayla bizzat devlet tarafından kadına psikolojik şiddet uygulanmaktadır. Yapılan, cinsiyet ayrımcılığıdır. Demokratikleşme yolunda önemli adımlar atan ve lider ülke olma konumunda olan Türkiye, bu ayıbından en kısa zamanda kurtulmalıdır.
Kampanyamız, başörtüsü yasağının kalkması taleplerini de içeren ve 30 günde toplayacağımız imzaları, hayata geçirilmek üzere, Başbakanlığa göndereceğiz. Toplumsal duyarlılığı olan sivil toplum örgütleriyle, kurum ve kuruluşları da kampanyamıza destek olmaya çağırıyoruz.
Kampanyayla ilgili olarak Memur Sen Genel Merkezimiz tarafından http://ozgurlukicin10milyonimza.com/ adıyla internet sitesi de açılmıştır. Tüm halkımızı bu internet sitesi kanalı ile kampanyamıza destek olmaya çağırıyoruz.” (Ufuk Ertop)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here