Özel Sporcularımız göğsümüzü kabarttı

16
Kırklareli Eğitim Uygulama Okulu ve İş Eğitim Merkezi Müdürlüğü Spor
Kulübü Başkanı Abdullah Akdeniz, 2010 yılında Özel Olimpiyatlar ve
Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu’nun düzenlemiş olduğu bireysel
ve takım sporları müsabakalarına katılarak Kırklareli’ni en iyi şekilde
temsil ettiklerini belirtti.

HABER MERKEZİ

Başkan Akdeniz, kulüp olarak çok sayıda spor müsabakasına katılarak en iyi dereceler aldıklarını, bu dereceleri alarak Kırklareli’ni en iyi şekilde temsil etmeye çalıştıklarını ifade etti. Başkan Akdeniz, kulüp ile ilgili yaptığı açıklamanın devamında şunları kaydetti;
“27.12.2007 tarihinde kurulan kulübümüz şuanda 48 sporcuyu bünyesinde barındırıyor. Bu sporcuların 12 tanesi Basketbol, 6 tanesi Yüzme, 6 tanesi Bocce, 12 sporcumuz Futbol, 10 sporcumuz Masa Tenisi, 10 sporcumuz Atletizm, 4 sporcumuzda Bowling branşlarında ilimizi temsil ediyorlar.”
3 Aralık 2010 Cuma günü Dünya Özürlüler Günü nedeni ile Tekirdağ’da düzenlenen spor müsabakalarına katıldıklarını belirten Başkan Akdeniz, Yüzme Şampiyonasına kulüp sporcusu Oğuz Şevik’in birinci, kulübün basketbol takımınında 12 takım arasında üçüncü olduğunu, sporcularının Masa Tenisi branşında da başarılı dereceler elde ettiklerini söyledi.  
“Kulüp olarak müsabakalara katıldığımızda konaklama ve yemek gibi masraflarımızı Özel Sporcular Federasyonu karşılıyor. Ulaşım ve diğer masraflarımızda sivil toplum kuruluşları ve bazı resmi kurumlar tarafından karşılanıyor.” diyen Başkan Akdeniz; “Kırklareli’nin özel sporcuları 2010 yılında farklı illerde düzenlenen şampiyonalarda elde ettikleri başarılar ile spor kulübünü ve Kırklareli’ni en iyi şekilde temsil ettiler.” dedi.
Kırklareli Eğitim Uygulama Okulu ve İş Eğitim Merkezi Müdürlüğü Spor Kulübü Genel Sekreteri Arif Yonak, 2010 yılı Özel Olimpiyatlar ve Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu’nun düzenlemiş olduğu bireysel ve takım sporlarında kulüplerinin hangi branşlarda hangi dereceleri aldıklarını şöyle sıraladı;
“Bolu’da yapılan Türkiye Bocçe Şampiyonasında takım halinde Türkiye 1.incisi olduk. Bu başarıyı bize Ali Demir, Güray Yılmaz, Mert Mete ve Büşra Kapılı isimli öğrenciler getirdi.
Mersin’de yapılan Öğretmen Safiye Aydoğmuş Türkiye Yüzme Şampiyonasında 25 metre serbestte 22 yaş üstünde sporcumuz Oğuz Şevik Türkiye 2.incisi oldu.
Yine Mersin’de yapılan Türkiye Atletiz Şampiyonası’nda 14 yaş altı 100 metrede sporcumuz Okan Çelik Türkiye 3.üncüsü oldu.
Antalya’nın Alanya ilçesinde yapılan Türkiye Futbol Şampiyonasında Futbol Takımımız bölge 3.üncüsü oldu.
Spor kulübümüz Özel Olimpiyatların düzenlendiği Marmara Bölgesi Futbol, Atletizim ve Basketbol Şampiyonalarına katılarak iyi dereceleri elde ettiler. Futbolda iki sporcumuz Sezgin Balaban ve Yasin Kiraz milli sporcu oldular. Basketbolda Gökhan Akbaş milli sporcu olup Polanya’da Özel Olimpiyatlar şampiyonasında oynama sansı elde etti.” (c.s.)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here