Ozan Pehlivan rüzgarı esti

3
* “25. Karagöz Kültür Sanat ve Kakava Festivali”nde Kırklareli’nin bağrından çıkmış Ozan Pehlivan sahne alarak izleyicilerini coşturdu.
HABER MERKEZİ
Kırklareli Belediyesi’nin 25.sini düzenlediği Karagöz Kültür Sanat ve Kakava Festivali’nde renkli görüntüler oluştu. Kırklareli’de yetişerek adını “O Ses Türkiye” Yarışması ile duyuran Ozan Pehlivan Kakava Şenlikleri’nin ilk gecesinde sahne aldı. Sempatik tavırları ile dikkat çeken Ozan Pehlivan seyircileri söylediği parçalarla mest etti. Kendisiyle fotoğraf çektirmek isteyen hayranlarını kırmayan Pehlivan hepsi ile ayrı ayrı ilgilendi.
Konser sonrası görüştüğümüz Ozan Pehlivan’a bir Kırklareli çocuğu olarak kendi şehrinde konser vermenin nasıl bir duygu olduğunu sorumuz karşısında şunları kaydetti:
“Bu benim Kırklareli’de ikinci konserim. İlk konserimi kapalı bir alanda vermiştim. Şimdi açık alandayız. Oranın heyecanı başka, buranın ki bir başka. Açık havanın konser atmosferi çok başka oluyor. Buradaki izleyicilerim beni çok mutlu ettiler. Bu saate kadar beklediler, çok güzel bir konser yaptık. Ben buranın çocuğu olmaktan gurur duyuyorum. 20 yaşıma kadar burada yaşadım. Sonra İstanbul’a gittim. Konservatuarı bitirdim. Müzisyenlik yapmaya başladım. Formasyon eğitimimi aldım. Şimdi de bir okulda müzik öğretmenliği yapıyorum. Konserler veriyorum. Kasım Ayı’nda “O Ses Türkiye” Yarışması’na katıldım. Orada Murat Boz’dan özledim parçasını seslendirdim. Güzel bir yarışma geçirdim. Finale kadar gittim ancak finalde elendim. Ama oradaki o deneyimi, atmosferi yaşamak benim için çok güzeldi. Benim için o yarışmaya katılmak çok iyi oldu. Oraların güzelliği beni buralara getirdi. O yarışmada ben kendimi kendimde yendim. Kırklareli’ne daha fazla gelmek, daha fazla konser vermek istiyorum” dedi.
En kısa sürede Kırklareli’ye tekrar geleceğini ve elinden geldiğince herkesi ziyaret edeceğini açıkladı. (Gülcan Kutlu)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here